Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Také, že opakování je matka moudrosti a vyjímka potvrzuje pravidlo. Všechny tyto rčení splňuje rozhodnutí, že letos pojedeme lyžovat opět do Itálie a na stejné místo jako loni. Serrada di Folgaría je malé městečko vlevo od dálnice pod Trentem. Lyžařské středisko je malé a to je asi důvod, že na sjezdovkách nepotkáte tolik lidí jako v těch větších a známějších. Ještě jedno plus - termín od neděle do neděle.
Pro letošní silvestr jsem vymyslel akci, kterou jsem nazval Multitematický bojový výlet. Proč? Ani nevím. Asi:
 • Multitematický - během cesty bude několik témat
 • Bojový - vzpomínka na mládí => bojovky
 • Výlet - no, půjde se od někud někam
Zájem byl veliký, účast přislíbili Holinky, Skuhříci se psem, Srna+Vašek, Lída bez Pavla a Zelí und Olda. Knobíci trpaslíci bohužel leželi v komoře, s nožkami na hoře a polykali antibiotika.
Tak jako loni i předloni jsme chtěli na konci září vyrazit na Moravu za burčákem a vínečkem. Jenže na začátku září se to pěkně zamotalo. Předpověď počasí byla hrůzná: zima, déšť... Všichni to odpískali, někdo měl jiné aktivity, někdo se zalekl špatné předpovědi, ale já se nevzdal. Za týden už předpověď byla ucházející a pořád se vylepšovala. Jenže kde tak narychlo sehnat ubytování? Nakonec se povedlo. V Rohatci u Hodonína jsem náhodou narazil na malý penzion U Hujňáků, který měl prázdno, protože začínal. Přesvědčil jsem Kirku Knobíka, že bude hezky a teplo. Kirka se trochu kroutil, že se vylizují z chřipky. Nakonec to dopadlo tak, že my Kolářovi pojedeme už ve čtvrtek a Knobíci přijedou až v pátek večer. No, alespoň něco...
Konečně i na Smoldu došlo a dožil se dospělosti! Shrnuto a podtrženo:
 • kurva drát padesát...
 • Visací Zámek
 • parník
 • chlast
 • slast...

Letošní naše druhé romantické pohyby se budou konat v lokatitě: Morava, Žďárské Vrchy, Rokytno. Tentokrát jsem našel penzion U ztraceného mládí ve vesničce Rokytno, blízko rybníku Medlov. Zde byla první reminiscence na mládí. Po maturitě jsem v kempu u Medlova strávil se svojí bývalou třídou krásný měsíc nezřízené postmaturitní zábavy. Jenže tu byla i druhá reminiscence. Ve vesnici Samotín vařil pan Tlustoš likér Samotínský vánek. Na jednom výletě se střední školou sem zavítala i Zuzanka a pamatuje si, jak se její spolužáci pod zoufalým dohledem svého třídního učitele tímto likérem ožrali. Spojení U ztraceného mládí, Medlov, Samotínský vánek rozhodlo: jedeme!
Loni jsme na jedněch našich "romantických pohybech" objevili kemp Karolina Dolina kousek od Tachova, který splňoval veškerá kritéria pro každoroční kolistické zájezdy Veselé společnosti. Příjemné prostředí, ucházející chatky k ubytování, slušný personál, hezké okolí, dobré pivo a bazén. Bylo tedy jednomyslně rozhodnuto, že letos Veselá společnost jede na západ, k Tachovu. S Kirky posléze vypadlo, že u Tachova kroutil dva roky vojny. 8. července kola na auta (nebo do aut) a jedem...
Letos jsme naše už tradiční "Romantické pohyby" zahájili ve Šluknovském výběžku, v malinké vesničce Brtníky. Ubytování jsme byli v roztomilém penzionku s krásnou zahradou. Termín 15.6.-18.6., na přelomu jara a léta. Před rokem jsme byli s Veselou společností v kempu Česká brána "pod" Českým Švýcarskem (viz. reportáž) a moc se nám tam líbilo, řekli jsme si, že "nad" Českým Švýcarskem to bude také príma. A bylo...
X Letos na lyžovačku jedeme - hádejte kam? Správně - do Itálie. Termín byl určen na leden, konkrétně od 22-tého. Když se řekne - lyžovačka v Itálii - téměř každého napadne: "Pane bože, to zas bude cesta!" Jenže tentokrát Kirka našel termín od neděle do neděle. Hurá! Vyhneme se zoufalým kolonám cestujících Němců a Holanďanů! Vybrané středisko Serrada di Folgaría je sice menší, dost daleko, ale uvidíme. Minimálně cesta bude bez nekonečného poskakování po německých dálnicích a ostatní se nějak poddá...
X Letos jsme Silvestr pojali trochu jinak. Už v listopadu jsem se s Vaškem, hlavním organizátorem, dohodl, že letos připravíme bojovku aby byla sranda. Ovšem napadl sníh, paní Jana zavelela a Vašek jel s ní a Helenou na bežky. Sice jsem jim tak trochu záviděl (a hlavně moje Zuzanka), ale rozhodl jsme se zorganizovat bojovku sám. Téma o Václavovi IV., známém opilci se na Silvestra hodilo, tak hurá na to!
X Už se s toho stává pěkná tradice. Na pomezí léta a podzimu Katka s Romanem pozve Veselou společnost na jednodenní výlet a posezení u nich na letním sídle ve Vojkově Podolí. Letos to vyšlo na 1. října. Trochu jsme se obávali aby vyšlo počasí, ale jak to dopadlo předčilo veškeré nejoptimističtější přání. Bylo opravdu krásně. Sešlo se nás celkem hodně: Kirka, Jarmilka, Lucka a Míša od Knobíků, Jana+Vašek, dva Kolářovi, vlakem dorazila Helena s Viktorem a samozřejmě Katka a Roman.
X Loni se výlet na konci září kolem svátku sv. Václava do Mikulova velmi vydařil. Řekli jsme si: Co to letos zopakovat? Naprostou většinou byla tato idea schválena. Zůstala jen otázka: Pojedeme zase do Mikulova a nebo zkusíme něco jiného? Chvíli jsme tápali a pak přišla se spásným nápadem Gábina. Co takhle Němčičky? Je to kousek od Bořetic - tím i od Svobodné Spolkové Republiky Kraví hora, centrum vinařské oblasti. K pronájmu je celý dům se třemi ložnicemi. Není co řešit. Jedeme!
X Na letošní druhé romantické pohyby jedeme na západ, do hlubokých lesů Českého lesa. Krajina se svým rázem velmi podobá Šumavě, tvarem povrchu, hlubokými temnými hvozdy, řídkým osídlením jako důsledek vysídlení německého obyvatelstva. To zní velmi dobře. Navíc pěkný penzionek Obora na kraji stejnojmené vesnice se zdá být dokonalý pro daný účel. Termín v polovině srpna slibuje stálejší počasí letošního deštivého a celkem chladného léta.
X Příprava letošního tradičního kolování Veselé společnosti byla docela dlouhá. První problém byl s výběrem místa. V únoru (!) byly už všechny kempy na zajímavých místech beznadějně obsazené. Nebo byly volné, ale vždy něco nesedělo. Jednou bylo málo chatek, po druhé byly chatky malé (hlavně pro trpaslíky, kterých vždy jezdí jako psů), po třetí bylo chatek dost, ale kvalita psí boudy. Pak zničehonic přišel Kirka s kempem Česká brána ve Staré Olešce, což je České Švýcarsko. Kraj krásný, na kolování ovšem náročný. Všichni byli pro, protože nevěděli k čemu se upisují. Zvolen byl termín 2.7.-9.7. - vracíme se ke kořenům; prehistorické kolistické zájezdy se konaly v tomto čase. Dovolené byly "vyztuženy" dvěma svátky - upálením Husa a zvěrověsty Cyrila s Metodějem.
X Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií. K narozeninám jsem dostal čtyřdenní pobyt v městečku Sloup v historickém hotelu Broušek. V Moravském krasu jsem nikdy nebyl - tak hurá, kola na auto a jedem...
X Rok utekl jako voda, je tu znovu jaro, sukně se zkracují, dny prodlužují, stromy kvetou a je vůbec dobrá nálada. OVPMSPOA pobesedoval a řekl si, že pravidlo "3x a dost" je velmi dobré a inspirativní. Také platí léty ověřené rčení "do třetice všeho dobrého i zlého". A proto pravidlo i rčení ověříme v praxi a PO TŘETÍ se sejdeme v Krčském lese ve srubu Gizela.
Kdo má svátek
X

25.4.2018

Marek


Je nejstarším ze čtyř evangelistů. Jméno vzniklo z delšího Martius, tj. "náležející Martovi", římskému bohu války. Marek tedy přeneseně znamená "válečník". V době říše římské se tento den slavil svátek "Robigalia", jehož smyslem bylo zapudit ducha plísně, který touto dobou napadal plodiny.

(zítra má svátek: Oto)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 24
Nejnovější člen: Vojta244
Tipovací soutěže
Cyklistické trasy

celkem tras: 135

Královéhradecký kraj

trasy: 0

  celkem tras: 135

  Olomoucký kraj

  trasy: 0

   celkem tras: 135

   Moravskoslezský kraj

   trasy: 0

    Fotky
    • Harry Atonika

     foto7896

    • Ze Spořilova kolem Jesenice a zpět

     V Horních Jirčanech

    • České Švýcarsko 2016

     ...a ochladilo...

    • Tajuplná Marilleva 2008

     foto1816

    • Od Pastvinské přehrady do Letohradu a přes Žamberk zpět

     Funkcionalistický kostel v Nekoři

    • Kolem dokola Pálavy

     Trpaslíci u hospody...

    • Vinobraní v Němčičkách 2016

     foto7499

    • z Holan do sklaního města Sloup

     Takové tu rostou stromy

    • Na Dobrou Vodu, release 2013

     Cestou potkáte farmu

    • Harry Atonika

     foto7890

    • Z Pastuchovic do Senomat a zpět

     Mezi Kosobodami a Sosní

    • Singltrek a pánská jízda ve Vlastiboři 2016

     Kamenice je divoká řeka...

    • Ze Staré Olešky na vyhlídku Belveder a přes Janov zpět

     Znetvořený strom na cestě na vyhlídku Belveder

    • V hlubokých lesích Českého lesa 2016

     V Tachově už bylo docela hezky

    • Na kole kolem Kanady, release 3

     ... kachny...

    • Harry Atonika

     foto7773

    • Cheb, kola a padesát v roce 2014

     Taky fotografie před rozvinutou zástavou - ale teď fakt nevím za co... možná za věk???

    • Orlické hory křížem krážem 2015

     Petr...

    • Indy (Ichi) Jarbo

     foto7987

    • Orlické hory křížem krážem 2015

     ...po šílených silnicích

    • Z Rokytna do Sněžné, Krátké, Kadova a přes Medlov zpět

     "Vnitřek" památné lípy u Chobotského dvoru

    • Mimořádný sraz aneb jak se slaví Abrahámoviny

     Srub Gizela v malebném prostředí Krčského lesa

    • Na kole kolem Kanady

     foto1652

    • Kolem dokola Pálavy

     Zastávka u vodního samorostu

    • Novohradské hory, rel. 2013

     U Meditačního zvonu setkávání

    • Orlické hory křížem krážem 2015

     Letecký pohled na ekologickou sekačku

    • Šumava 2015

     To je výhled!

    • Z Vojkova do Sedlčan přes rozhlednu Drahoušek a zpět

     Panorama někde kolem Prosenické Lhotě

    • Šluknovsko 2017

     Zuzanka pózuje u svého stroje

    • Šluknovsko 2017

     Mňam...!

    • U Komanů a v Prčicích

     Díváme se na Zahrádky

    • Vinobraní v Mikulově

     Horko...!

    • Blanský les na kole 2014

     foto3887

    • Letní olympijské (a tak vůbec) hry - Afrika 2006

     foto733

    • Krušné hory 2015

     Zdevastovaná vila před Kovářskou

    • Westec 2016 aneb jako na Sibiři

     ...kámošku nám pověsili...

    • Vltava 2007

     foto1684

    • Serada di Folgaría po druhé - 2018

     pohled do údolí v Serradě

    • Kolem dokola Pálavy

     Po exekuci krocana

    • Z Rohatce přes Moravskou Novou Ves a Prušánky do Nechor a zpět

     Slovanské hradiště Mikulčice - pohled Vyhlídkové věže, která je vysoká 30 m

    foto7896
    š×v (original): 1005 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/30
    Clona: f/5.6
    ISO: 160
    Datum pořízení: 26.02.2017 14:49:11
     
    V Horních Jirčanech
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/400
    Clona: f/3.8
    ISO: 125
    Datum pořízení: 05.04.2014 12:33:02
     
    ...a ochladilo...
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/3.5
    ISO: 400
    Datum pořízení: 02.07.2016 22:00:02
     
    foto1816
    š×v (original): 640×480
    velikost: 118 kB
    Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
    Expozice: 1/350
    Clona: f/8.0
    ISO: 50
    Datum pořízení: 26.02.2008 13:26:36
     
    Funkcionalistický kostel v Nekoři
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 02.07.2015 09:43:58
     
    Trpaslíci u hospody...
    š×v (original): 896×600
    velikost: 378 kB
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/30
    Clona: f/5.6
    ISO: 400
    Datum pořízení: 08.07.2010 13:46:52
     
    foto7499
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/500
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 28.09.2016 15:18:37
     
    Takové tu rostou stromy
    š×v (original): 357 × 533
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/125
    Clona: f/5.6
    ISO: 140
    Datum pořízení: 15.07.2011 12:57:13
     
    Cestou potkáte farmu
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 19.07.2013 11:28:35
     
    foto7890
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/4.8
    ISO: 200
    Datum pořízení: 12.02.2017 13:08:10
     
    Mezi Kosobodami a Sosní
    š×v (original): 801 × 536
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/640
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 08.05.2015 10:32:45
     
    Kamenice je divoká řeka...
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/4.8
    ISO: 200
    Datum pořízení: 29.05.2016 13:58:37
     
    Znetvořený strom na cestě na vyhlídku Belveder
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/80
    Clona: f/5.3
    ISO: 400
    Datum pořízení: 05.07.2016 11:25:41
     
    V Tachově už bylo docela hezky
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/125
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 13.08.2016 14:44:05
     
    ... kachny...
    š×v (original): 450×600
    velikost: 126 kB
    Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
    Expozice: 0/32
    Clona: f/3.5
    ISO: 80
    Datum pořízení: 06.07.2009 11:25:26
     
    foto7773
    š×v (original): 447 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/30
    Clona: f/5.5
    ISO: 500
    Datum pořízení: 18.02.2017 16:11:43
     
    Taky fotografie před rozvinutou zástavou - ale teď fakt nevím za co... možná za věk???
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/4.0
    ISO: 200
    Datum pořízení: 01.07.2014 21:49:15
     
    Petr...
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/125
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 28.06.2015 15:06:56
     
    foto7987
    š×v (original): 639 × 480
    Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
    Expozice: 1/100
    Clona: f/3.5
    ISO: 50
    Datum pořízení: 01.09.2007 16:26:38
     
    ...po šílených silnicích
    š×v (original): 893 × 670
    Fotoaparát: SONY - DSC-HX100V
    Expozice: 0/16
    Clona: f/5.0
    ISO: 800
    Datum pořízení: 29.06.2015 12:24:13
     
    "Vnitřek" památné lípy u Chobotského dvoru
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/3.5
    ISO: 200
    Datum pořízení: 20.08.2017 14:27:26
     
    Srub Gizela v malebném prostředí Krčského lesa
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/250
    Clona: f/3.8
    ISO: 125
    Datum pořízení: 07.04.2014 13:55:48
     
    foto1652
    š×v (original): 640×480
    velikost: 132 kB
    Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
    Expozice: 1/90
    Clona: f/3.3
    ISO: 50
    Datum pořízení: 06.07.2007 15:03:44
     
    Zastávka u vodního samorostu
    š×v (original): 800×600
    velikost: 257 kB
    Fotoaparát: SONY - DSC-L1
    Expozice: 1/320
    Clona: f/2.8
    ISO: 100
    Datum pořízení: 04.07.2010 10:12:59
     
    U Meditačního zvonu setkávání
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 18.07.2013 17:41:36
     
    Letecký pohled na ekologickou sekačku
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/7.1
    ISO: 100
    Datum pořízení: 28.06.2015 11:30:41
     
    To je výhled!
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/1500
    Clona: f/3.4
    ISO: 125
    Datum pořízení: 17.09.2015 12:19:03
     
    Panorama někde kolem Prosenické Lhotě
    š×v (original): 3000 × 491
    Datum pořízení: 01.10.2016 11:18:18
     
    Zuzanka pózuje u svého stroje
    š×v (original): 1002 × 668
    Fotoaparát: Prestigio - PSP5470DUO
    Expozice: 330/100000
    Clona: f/2.2
    ISO: 94
    Datum pořízení: 15.06.2017 13:31:40
     
    Mňam...!
    š×v (original): 998 × 668
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/3.5
    ISO: 200
    Datum pořízení: 16.06.2017 19:51:00
     
    Díváme se na Zahrádky
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/7.1
    ISO: 100
    Datum pořízení: 31.05.2015 12:22:26
     
    Horko...!
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/125
    Clona: f/5.6
    ISO: 110
    Datum pořízení: 28.09.2015 11:20:14
     
    foto3887
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/5.3
    ISO: 200
    Datum pořízení: 15.07.2014 21:48:08
     
    foto733
    š×v (original): 640×480
    velikost: 34 kB
    Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
    Expozice: 1/250
    Clona: f/6.6
    ISO: 50
    Datum pořízení: 11.02.2006 12:39:27
     
    Zdevastovaná vila před Kovářskou
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/1250
    Clona: f/3.4
    ISO: 125
    Datum pořízení: 16.07.2015 14:11:27
     
    ...kámošku nám pověsili...
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/3.8
    ISO: 100
    Datum pořízení: 30.04.2016 18:34:30
     
    foto1684
    š×v (original): 640×480
    velikost: 137 kB
    Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
    Expozice: 1/60
    Clona: f/3.5
    ISO: 50
    Datum pořízení: 01.06.2007 20:16:30
     
    pohled do údolí v Serradě
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: LG Electronics - LG-D802
    Expozice: 0/6
    Clona: f/2.4
    ISO: 50
    Datum pořízení: 24.01.2018 16:41:14
     
    Po exekuci krocana
    š×v (original): 800×600
    velikost: 253 kB
    Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
    Expozice: 0/20
    Clona: f/2.8
    ISO: 400
    Datum pořízení: 05.07.2010 20:28:08
     
    Slovanské hradiště Mikulčice - pohled Vyhlídkové věže, která je vysoká 30 m
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/250
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 30.09.2017 12:22:16
     
    Přihlášení
    Jméno

    Heslo    Nejste členem?
    Klikněte sem
    a zaregistrujte se.

    Zapomněli jste heslo?
    Pro zaslání nového
    Klikněte sem.