Po roční přestávce Skuhříci opět pořádají sraz Veselé společnosti spojený s výletem na kole u nich na chaloupce ve Vojkově-Podolí. Termín byl nastaven na 8. května s tím, kdo bude chtít, přijede už sedmého večer, posedí se, popije a ráno nebude stres z ranního vstávání a úprku autem na start výletu. No jo, nápad dobrý, ale účast najisto přislíbili pouze Knobíci a Kolíci, ti přišli dokonce s nápadem přijet v pondělí sedmého ráno a vyjet si na "nultý" výlet. Ostatní už měli nějaký program. Nakonec se "nultého" výletu zúčastní pouze Kolářovi. Nevadí, stejně si užijeme rojeníčka.
Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Také, že opakování je matka moudrosti a vyjímka potvrzuje pravidlo. Všechny tyto rčení splňuje rozhodnutí, že letos pojedeme lyžovat opět do Itálie a na stejné místo jako loni. Serrada di Folgaría je malé městečko vlevo od dálnice pod Trentem. Lyžařské středisko je malé a to je asi důvod, že na sjezdovkách nepotkáte tolik lidí jako v těch větších a známějších. Ještě jedno plus - termín od neděle do neděle.
Pro letošní silvestr jsem vymyslel akci, kterou jsem nazval Multitematický bojový výlet. Proč? Ani nevím. Asi:
 • Multitematický - během cesty bude několik témat
 • Bojový - vzpomínka na mládí => bojovky
 • Výlet - no, půjde se od někud někam
Zájem byl veliký, účast přislíbili Holinky, Skuhříci se psem, Srna+Vašek, Lída bez Pavla a Zelí und Olda. Knobíci trpaslíci bohužel leželi v komoře, s nožkami na hoře a polykali antibiotika.
Tak jako loni i předloni jsme chtěli na konci září vyrazit na Moravu za burčákem a vínečkem. Jenže na začátku září se to pěkně zamotalo. Předpověď počasí byla hrůzná: zima, déšť... Všichni to odpískali, někdo měl jiné aktivity, někdo se zalekl špatné předpovědi, ale já se nevzdal. Za týden už předpověď byla ucházející a pořád se vylepšovala. Jenže kde tak narychlo sehnat ubytování? Nakonec se povedlo. V Rohatci u Hodonína jsem náhodou narazil na malý penzion U Hujňáků, který měl prázdno, protože začínal. Přesvědčil jsem Kirku Knobíka, že bude hezky a teplo. Kirka se trochu kroutil, že se vylizují z chřipky. Nakonec to dopadlo tak, že my Kolářovi pojedeme už ve čtvrtek a Knobíci přijedou až v pátek večer. No, alespoň něco...
Konečně i na Smoldu došlo a dožil se dospělosti! Shrnuto a podtrženo:
 • kurva drát padesát...
 • Visací Zámek
 • parník
 • chlast
 • slast...

Letošní naše druhé romantické pohyby se budou konat v lokatitě: Morava, Žďárské Vrchy, Rokytno. Tentokrát jsem našel penzion U ztraceného mládí ve vesničce Rokytno, blízko rybníku Medlov. Zde byla první reminiscence na mládí. Po maturitě jsem v kempu u Medlova strávil se svojí bývalou třídou krásný měsíc nezřízené postmaturitní zábavy. Jenže tu byla i druhá reminiscence. Ve vesnici Samotín vařil pan Tlustoš likér Samotínský vánek. Na jednom výletě se střední školou sem zavítala i Zuzanka a pamatuje si, jak se její spolužáci pod zoufalým dohledem svého třídního učitele tímto likérem ožrali. Spojení U ztraceného mládí, Medlov, Samotínský vánek rozhodlo: jedeme!
Loni jsme na jedněch našich "romantických pohybech" objevili kemp Karolina Dolina kousek od Tachova, který splňoval veškerá kritéria pro každoroční kolistické zájezdy Veselé společnosti. Příjemné prostředí, ucházející chatky k ubytování, slušný personál, hezké okolí, dobré pivo a bazén. Bylo tedy jednomyslně rozhodnuto, že letos Veselá společnost jede na západ, k Tachovu. S Kirky posléze vypadlo, že u Tachova kroutil dva roky vojny. 8. července kola na auta (nebo do aut) a jedem...
Letos jsme naše už tradiční "Romantické pohyby" zahájili ve Šluknovském výběžku, v malinké vesničce Brtníky. Ubytování jsme byli v roztomilém penzionku s krásnou zahradou. Termín 15.6.-18.6., na přelomu jara a léta. Před rokem jsme byli s Veselou společností v kempu Česká brána "pod" Českým Švýcarskem (viz. reportáž) a moc se nám tam líbilo, řekli jsme si, že "nad" Českým Švýcarskem to bude také príma. A bylo...
X Letos na lyžovačku jedeme - hádejte kam? Správně - do Itálie. Termín byl určen na leden, konkrétně od 22-tého. Když se řekne - lyžovačka v Itálii - téměř každého napadne: "Pane bože, to zas bude cesta!" Jenže tentokrát Kirka našel termín od neděle do neděle. Hurá! Vyhneme se zoufalým kolonám cestujících Němců a Holanďanů! Vybrané středisko Serrada di Folgaría je sice menší, dost daleko, ale uvidíme. Minimálně cesta bude bez nekonečného poskakování po německých dálnicích a ostatní se nějak poddá...
X Letos jsme Silvestr pojali trochu jinak. Už v listopadu jsem se s Vaškem, hlavním organizátorem, dohodl, že letos připravíme bojovku aby byla sranda. Ovšem napadl sníh, paní Jana zavelela a Vašek jel s ní a Helenou na bežky. Sice jsem jim tak trochu záviděl (a hlavně moje Zuzanka), ale rozhodl jsme se zorganizovat bojovku sám. Téma o Václavovi IV., známém opilci se na Silvestra hodilo, tak hurá na to!
X Už se s toho stává pěkná tradice. Na pomezí léta a podzimu Katka s Romanem pozve Veselou společnost na jednodenní výlet a posezení u nich na letním sídle ve Vojkově Podolí. Letos to vyšlo na 1. října. Trochu jsme se obávali aby vyšlo počasí, ale jak to dopadlo předčilo veškeré nejoptimističtější přání. Bylo opravdu krásně. Sešlo se nás celkem hodně: Kirka, Jarmilka, Lucka a Míša od Knobíků, Jana+Vašek, dva Kolářovi, vlakem dorazila Helena s Viktorem a samozřejmě Katka a Roman.
X Loni se výlet na konci září kolem svátku sv. Václava do Mikulova velmi vydařil. Řekli jsme si: Co to letos zopakovat? Naprostou většinou byla tato idea schválena. Zůstala jen otázka: Pojedeme zase do Mikulova a nebo zkusíme něco jiného? Chvíli jsme tápali a pak přišla se spásným nápadem Gábina. Co takhle Němčičky? Je to kousek od Bořetic - tím i od Svobodné Spolkové Republiky Kraví hora, centrum vinařské oblasti. K pronájmu je celý dům se třemi ložnicemi. Není co řešit. Jedeme!
X Na letošní druhé romantické pohyby jedeme na západ, do hlubokých lesů Českého lesa. Krajina se svým rázem velmi podobá Šumavě, tvarem povrchu, hlubokými temnými hvozdy, řídkým osídlením jako důsledek vysídlení německého obyvatelstva. To zní velmi dobře. Navíc pěkný penzionek Obora na kraji stejnojmené vesnice se zdá být dokonalý pro daný účel. Termín v polovině srpna slibuje stálejší počasí letošního deštivého a celkem chladného léta.
X Příprava letošního tradičního kolování Veselé společnosti byla docela dlouhá. První problém byl s výběrem místa. V únoru (!) byly už všechny kempy na zajímavých místech beznadějně obsazené. Nebo byly volné, ale vždy něco nesedělo. Jednou bylo málo chatek, po druhé byly chatky malé (hlavně pro trpaslíky, kterých vždy jezdí jako psů), po třetí bylo chatek dost, ale kvalita psí boudy. Pak zničehonic přišel Kirka s kempem Česká brána ve Staré Olešce, což je České Švýcarsko. Kraj krásný, na kolování ovšem náročný. Všichni byli pro, protože nevěděli k čemu se upisují. Zvolen byl termín 2.7.-9.7. - vracíme se ke kořenům; prehistorické kolistické zájezdy se konaly v tomto čase. Dovolené byly "vyztuženy" dvěma svátky - upálením Husa a zvěrověsty Cyrila s Metodějem.
X Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií. K narozeninám jsem dostal čtyřdenní pobyt v městečku Sloup v historickém hotelu Broušek. V Moravském krasu jsem nikdy nebyl - tak hurá, kola na auto a jedem...
Kdo má svátek
X

20.6.2018

Květa


Slovo vzniklo zdomácněním jména Květoslava. Jeho latinskou obdobou je Flóra. Církevní kalendář v neděli připomíná mučedníka Silveria.

(zítra má svátek: Alois)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 26
Nejnovější člen: Zkazic
Tipovací soutěže
Cyklistické trasy

celkem tras: 137

Královéhradecký kraj

trasy: 0

  celkem tras: 137

  Olomoucký kraj

  trasy: 0

   celkem tras: 137

   Moravskoslezský kraj

   trasy: 0

    Fotky
    • Indy (Ichi) Jarbo

     foto8025

    • Z Černé Říčky do Polska a přes Jizerku a Smědavu zpět

     Bývalá sklárna v Orle - dnes hospoda

    • Vinobraní v Mikulově

     Kolem Novomlýnských nádrží

    • Kolem dokola Pálavy

     Tři Grácie

    • Z Dřenic do Kynšperku a zpět

     Chebský hrázděný statek

    • Na kole kolem Kanady

     foto1649

    • Do Nových Hradů

     500-ti letý dub v Terčině údolí

    • Odpolední hudební matineé

     foto1924

    • Jizerské hory 2015

     Zátiší s pivem u Chaty pod Bukovcem

    • Indy (Ichi) Jarbo

     foto7974

    • U Psohlavců v Kdyni 2012

     foto2915

    • Brixen rel. 2016

     Pfff...

    • Sázava 2005

     foto580

    • Ze Zátoně do Strážného a přes Horní Vltavici zpět

     Panorama u Hliniště

    • Přes Újezdy do Poličky

     foto2963

    • České Švýcarsko 2016

     Podařená socha vyřezaná z pařezu na zámku Horní Libchava

    • Z kempu Dřenice do Skalné, Františkových Lázní přes NS SOOS a zpět

     NS SOOS - fumaroly

    • Serada di Folgaría po druhé - 2018

     Na zdraví...! Nemají vlaječky :-(

    • Z Holan na zříceninu hradu Helfenburk

     foto2582

    • Na Dobrou Vodu, release 2013

     Cestou potkáte farmu

    • Serada di Folgaría po druhé - 2018

     Před hospodou Baita del Neff

    • Lýžníci v Itálii 2017

     Panoramato

    • Jizerské hory 2015

     Já pivo, Zuzanka...

    • Z Kostelce nad Černými lesy do Kouřimi a zpět

     Pohled od památníku v Lipanech

    • V hlubokých lesích Českého lesa 2016

     Na zahradě penzionu Obora - nějaký starý zemědělský stroj

    • Výlet na hrad Rýzmberk - jako pro trestance

     foto2797

    • Silvestr 2015 aneb opakování je matka moudrosti

     ... šampáňko bííílééé...

    • Lýžníci v Itálii 2017

     foto7873

    • U Psohlavců v Kdyni 2012

     foto2868

    • Na kole kolem Kanady

     foto1675

    • 3x Sci di Italia

     foto2525

    • Blanský les na kole 2014

     foto3886

    • Z Pastuchovic do Kralovic, ke Svatému Hubertu a zpět

     Ostrovec

    • Letní olympijské (a tak vůbec) hry - Afrika 2006

     foto767

    • Na kole kolem Kanady

     Další malebná panoramata

    • Z Vojkova do Sedlčan přes rozhlednu Drahoušek a zpět

     Kostel sv. Jakuba Staršího ve Vojkově

    • Z Obory hlubokými lesy do Německa, Broumova a zpět

     V Griesbachu

    • Z Mikulova do Lednice a přes Pavlov zpět

     Památník lidí zastřelených komunisty při přechodu hranice - na to by se opravdu nemělo zapomenout

    • Lágr v Borové u Poličky 2013

     ...a toto je, to vím naprosto přesně, víno...

    • Kola, Karolina, Dolina a všechno dohromady - L.P. 2017

     Na Komana už to přišlo,

    foto8025
    š×v (original): 640 × 480
    Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
    Expozice: 1/125
    Clona: f/2.8
    ISO: 200
    Datum pořízení: 25.04.2008 02:16:54
     
    Bývalá sklárna v Orle - dnes hospoda
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/8.0
    ISO: 100
    Datum pořízení: 02.08.2015 11:52:37
     
    Kolem Novomlýnských nádrží
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/400
    Clona: f/5.3
    ISO: 200
    Datum pořízení: 28.09.2015 12:32:45
     
    Tři Grácie
    š×v (original): 450×600
    velikost: 182 kB
    Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
    Expozice: 0/10
    Clona: f/9.0
    ISO: 80
    Datum pořízení: 09.07.2010 11:13:32
     
    Chebský hrázděný statek
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 01.07.2014 15:39:37
     
    foto1649
    š×v (original): 640×480
    velikost: 139 kB
    Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
    Expozice: 1/45
    Clona: f/3.3
    ISO: 160
    Datum pořízení: 06.07.2007 12:07:56
     
    500-ti letý dub v Terčině údolí
    š×v (original): 360×480
    velikost: 63 kB
    Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
    Expozice: 1/40
    Clona: f/2.8
    ISO: 64
    Datum pořízení: 26.03.2007 19:57:34
     
    foto1924
    š×v (original): 360×480
    velikost: 73 kB
    Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
    Expozice: 1/80
    Clona: f/4.0
    ISO: 50
    Datum pořízení: 17.05.2008 17:44:38
     
    Zátiší s pivem u Chaty pod Bukovcem
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/7.1
    ISO: 100
    Datum pořízení: 01.08.2015 15:31:54
     
    foto7974
    š×v (original): 640 × 480
    Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
    Expozice: 1/45
    Clona: f/3.3
    ISO: 160
    Datum pořízení: 04.07.2007 17:43:49
     
    foto2915
    š×v (original): 796 × 533
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/800
    Clona: f/7.1
    ISO: 1600
    Datum pořízení: 11.07.2012 17:33:57
     
    Pfff...
    š×v (original): 447 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/30
    Clona: f/4.6
    ISO: 560
    Datum pořízení: 25.01.2016 22:27:27
     
    foto580
    Panorama u Hliniště
    š×v (original): 1745 × 670
    Datum pořízení: 13.09.2015 15:09:05
     
    foto2963
    š×v (original): 3872 × 2592
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/500
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 01.07.2013 16:04:42
     
    Podařená socha vyřezaná z pařezu na zámku Horní Libchava
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/125
    Clona: f/5.6
    ISO: 100
    Datum pořízení: 08.07.2016 14:25:41
     
    NS SOOS - fumaroly
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/500
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 03.07.2014 12:12:15
     
    Na zdraví...! Nemají vlaječky :-(
    š×v (original): 1187 × 670
    Fotoaparát: HUAWEI - BLN-L21
    Expozice: 317200/100000000
    Clona: f/2.2
    ISO: 50
    Datum pořízení: 22.01.2018 15:29:40
     
    foto2582
    š×v (original): 357 × 533
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/125
    Clona: f/5.6
    ISO: 180
    Datum pořízení: 12.07.2011 15:46:48
     
    Cestou potkáte farmu
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 19.07.2013 11:28:35
     
    Před hospodou Baita del Neff
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/400
    Clona: f/6.8
    ISO: 125
    Datum pořízení: 25.01.2018 13:05:33
     
    Panoramato
    š×v (original): 1005 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/320
    Clona: f/5.6
    ISO: 125
    Datum pořízení: 28.01.2017 16:07:15
     
    Já pivo, Zuzanka...
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/320
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 02.08.2015 14:23:25
     
    Pohled od památníku v Lipanech
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/7.1
    ISO: 100
    Datum pořízení: 22.06.2014 17:19:19
     
    Na zahradě penzionu Obora - nějaký starý zemědělský stroj
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/4.2
    ISO: 100
    Datum pořízení: 13.08.2016 17:31:37
     
    foto2797
    š×v (original): 357 × 533
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/160
    Clona: f/6.3
    ISO: 100
    Datum pořízení: 08.07.2012 11:46:12
     
    ... šampáňko bííílééé...
    š×v (original): 1191 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Expozice: 1/30
    Clona: f/3.4
    ISO: 220
    Datum pořízení: 31.12.2015 18:21:45
     
    foto7873
    š×v (original): 1937 × 670
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
    Datum pořízení: 25.01.2017 12:23:08
     
    foto2868
    š×v (original): 400 × 533
    Fotoaparát: NIKON - COOLPIX P7000
    Expozice: 1/716
    Clona: f/2.8
    ISO: 100
    Datum pořízení: 09.07.2012 13:57:47
     
    foto1675
    š×v (original): 640×480
    velikost: 163 kB
    Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/3.3
    ISO: 50
    Datum pořízení: 07.07.2007 11:55:13
     
    foto2525
    š×v (original): 1200 × 321
    Fotoaparát: SONY - DSC-HX100V
    Expozice: 0/100
    Clona: f/2.8
    ISO: 100
    Datum pořízení: 03.02.2012 11:53:54
     
    foto3886
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/320
    Clona: f/5.3
    ISO: 200
    Datum pořízení: 15.07.2014 21:47:57
     
    Ostrovec
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/8.0
    ISO: 100
    Datum pořízení: 10.05.2015 14:01:14
     
    foto767
    Další malebná panoramata
    š×v (original): 640×480
    velikost: 120 kB
    Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
    Expozice: 1/400
    Clona: f/5.6
    ISO: 50
    Datum pořízení: 01.07.2007 11:58:37
     
    Kostel sv. Jakuba Staršího ve Vojkově
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/320
    Clona: f/9.0
    ISO: 100
    Datum pořízení: 01.10.2016 10:34:12
     
    V Griesbachu
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/7.1
    ISO: 100
    Datum pořízení: 14.08.2016 11:59:52
     
    Památník lidí zastřelených komunisty při přechodu hranice - na to by se opravdu nemělo zapomenout
    š×v (original): 449 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/200
    Clona: f/5.0
    ISO: 100
    Datum pořízení: 27.09.2015 10:49:04
     
    ...a toto je, to vím naprosto přesně, víno...
    š×v (original): 359 × 536
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/30
    Clona: f/5.0
    ISO: 320
    Datum pořízení: 03.07.2013 20:21:53
     
    Na Komana už to přišlo,
    š×v (original): 1001 × 670
    Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
    Expozice: 1/60
    Clona: f/5.6
    ISO: 200
    Datum pořízení: 12.07.2017 23:46:12
     
    Přihlášení
    Jméno

    Heslo    Nejste členem?
    Klikněte sem
    a zaregistrujte se.

    Zapomněli jste heslo?
    Pro zaslání nového
    Klikněte sem.