Letošní naše druhé romantické pohyby se budou konat v lokatitě: Morava, Žďárské Vrchy, Rokytno. Tentokrát jsem našel penzion U ztraceného mládí ve vesničce Rokytno, blízko rybníku Medlov. Zde byla první reminiscence na mládí. Po maturitě jsem v kempu u Medlova strávil se svojí bývalou třídou krásný měsíc nezřízené postmaturitní zábavy. Jenže tu byla i druhá reminiscence. Ve vesnici Samotín vařil pan Tlustoš likér Samotínský vánek. Na jednom výletě se střední školou sem zavítala i Zuzanka a pamatuje si, jak se její spolužáci pod zoufalým dohledem svého třídního učitele tímto likérem ožrali. Spojení U ztraceného mládí, Medlov, Samotínský vánek rozhodlo: jedeme!
Loni jsme na jedněch našich "romantických pohybech" objevili kemp Karolina Dolina kousek od Tachova, který splňoval veškerá kritéria pro každoroční kolistické zájezdy Veselé společnosti. Příjemné prostředí, ucházející chatky k ubytování, slušný personál, hezké okolí, dobré pivo a bazén. Bylo tedy jednomyslně rozhodnuto, že letos Veselá společnost jede na západ, k Tachovu. S Kirky posléze vypadlo, že u Tachova kroutil dva roky vojny. 8. července kola na auta (nebo do aut) a jedem...
Letos jsme naše už tradiční "Romantické pohyby" zahájili ve Šluknovském výběžku, v malinké vesničce Brtníky. Ubytování jsme byli v roztomilém penzionku s krásnou zahradou. Termín 15.6.-18.6., na přelomu jara a léta. Před rokem jsme byli s Veselou společností v kempu Česká brána "pod" Českým Švýcarskem (viz. reportáž) a moc se nám tam líbilo, řekli jsme si, že "nad" Českým Švýcarskem to bude také príma. A bylo...
X Letos na lyžovačku jedeme - hádejte kam? Správně - do Itálie. Termín byl určen na leden, konkrétně od 22-tého. Když se řekne - lyžovačka v Itálii - téměř každého napadne: "Pane bože, to zas bude cesta!" Jenže tentokrát Kirka našel termín od neděle do neděle. Hurá! Vyhneme se zoufalým kolonám cestujících Němců a Holanďanů! Vybrané středisko Serrada di Folgaría je sice menší, dost daleko, ale uvidíme. Minimálně cesta bude bez nekonečného poskakování po německých dálnicích a ostatní se nějak poddá...
X Letos jsme Silvestr pojali trochu jinak. Už v listopadu jsem se s Vaškem, hlavním organizátorem, dohodl, že letos připravíme bojovku aby byla sranda. Ovšem napadl sníh, paní Jana zavelela a Vašek jel s ní a Helenou na bežky. Sice jsem jim tak trochu záviděl (a hlavně moje Zuzanka), ale rozhodl jsme se zorganizovat bojovku sám. Téma o Václavovi IV., známém opilci se na Silvestra hodilo, tak hurá na to!
X Už se s toho stává pěkná tradice. Na pomezí léta a podzimu Katka s Romanem pozve Veselou společnost na jednodenní výlet a posezení u nich na letním sídle ve Vojkově Podolí. Letos to vyšlo na 1. října. Trochu jsme se obávali aby vyšlo počasí, ale jak to dopadlo předčilo veškeré nejoptimističtější přání. Bylo opravdu krásně. Sešlo se nás celkem hodně: Kirka, Jarmilka, Lucka a Míša od Knobíků, Jana+Vašek, dva Kolářovi, vlakem dorazila Helena s Viktorem a samozřejmě Katka a Roman.
X Loni se výlet na konci září kolem svátku sv. Václava do Mikulova velmi vydařil. Řekli jsme si: Co to letos zopakovat? Naprostou většinou byla tato idea schválena. Zůstala jen otázka: Pojedeme zase do Mikulova a nebo zkusíme něco jiného? Chvíli jsme tápali a pak přišla se spásným nápadem Gábina. Co takhle Němčičky? Je to kousek od Bořetic - tím i od Svobodné Spolkové Republiky Kraví hora, centrum vinařské oblasti. K pronájmu je celý dům se třemi ložnicemi. Není co řešit. Jedeme!
X Na letošní druhé romantické pohyby jedeme na západ, do hlubokých lesů Českého lesa. Krajina se svým rázem velmi podobá Šumavě, tvarem povrchu, hlubokými temnými hvozdy, řídkým osídlením jako důsledek vysídlení německého obyvatelstva. To zní velmi dobře. Navíc pěkný penzionek Obora na kraji stejnojmené vesnice se zdá být dokonalý pro daný účel. Termín v polovině srpna slibuje stálejší počasí letošního deštivého a celkem chladného léta.
X Příprava letošního tradičního kolování Veselé společnosti byla docela dlouhá. První problém byl s výběrem místa. V únoru (!) byly už všechny kempy na zajímavých místech beznadějně obsazené. Nebo byly volné, ale vždy něco nesedělo. Jednou bylo málo chatek, po druhé byly chatky malé (hlavně pro trpaslíky, kterých vždy jezdí jako psů), po třetí bylo chatek dost, ale kvalita psí boudy. Pak zničehonic přišel Kirka s kempem Česká brána ve Staré Olešce, což je České Švýcarsko. Kraj krásný, na kolování ovšem náročný. Všichni byli pro, protože nevěděli k čemu se upisují. Zvolen byl termín 2.7.-9.7. - vracíme se ke kořenům; prehistorické kolistické zájezdy se konaly v tomto čase. Dovolené byly "vyztuženy" dvěma svátky - upálením Husa a zvěrověsty Cyrila s Metodějem.
X Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií. K narozeninám jsem dostal čtyřdenní pobyt v městečku Sloup v historickém hotelu Broušek. V Moravském krasu jsem nikdy nebyl - tak hurá, kola na auto a jedem...
X Rok utekl jako voda, je tu znovu jaro, sukně se zkracují, dny prodlužují, stromy kvetou a je vůbec dobrá nálada. OVPMSPOA pobesedoval a řekl si, že pravidlo "3x a dost" je velmi dobré a inspirativní. Také platí léty ověřené rčení "do třetice všeho dobrého i zlého". A proto pravidlo i rčení ověříme v praxi a PO TŘETÍ se sejdeme v Krčském lese ve srubu Gizela.
X Jirka Holina v termínu 27.5.-29.5. pozval všechny pány z Veselé společnosti na Pánskou jízdu na chaloupku do Vlastiboře. Program byl úžasně jednoduchý:
 • pátek večer příjezd - grilovačka
 • sobota jízda na kole po tratích sigltrek kolem Smrku, večer grilovačka
 • neděle výlet, pak grilovačka a odjezd domů
Dámy, ač některé prskaly, protože chtěly taky, zůstaly doma. Nakonec se nás sešlo pět mohykánů. Jirka, Jirka, Petr, Roman a Luboš.
X Jedeme Vaškovi "zkolaudovat" jeho chatičku do Vestce u Miličína. Mluvilo se o tom dlouho a konečně to přišlo! Na víkend kde tajemno a mystično se snoubí s jásavou atmosférou prvomájových veselic a stavěním májek. Na sobotu vyšel 30. duben - svátek všech, ale opravdu všech žen a neděle tedy bude, logicky, prvomájová, že... Už jenom takto zvolený termín sliboval mnohé a když pomalinku prosakovaly informace o tom, co vše na nás Vašek chystá, očekávání se měnilo v nadšení a netrpělivé počítání hodin, minut a vteřin zbývajících do odjezdu do bájného Vestce na Sibiři (České).
X Repete po devíti letech. V roce 2007 jsme poprvé s Veselou společností zavítali na sever Itálie, do Jižního Tyrolska k Brixenu, přesněji do díry zvané Rasa (viz článek Tabula Rasa Cup 2007). Letos osud rozhodl, že si tento krok zopakujeme. Od 23.1. do 30.1. jedeme do San Leonarda, malinklaté vesničky v kopcích nad Brixenem. Matné vzpomínky na lyžařské areály Plose, Jochtal a Gitchberg znovu ožijí...
X Protože opakování je matka moudrosti a naše Veselá společnost je moudrá, domluvili jsme se, že Silvestra stejně jako loni strávíme aktivně. Vašek opět dostal úkol vymyslet a zorganizovat výlet, kde bychom se příjemně naladili na pokračování u Kolářů. Vašek odolal záludným otázkám na trasu výletu a tak jsme skutečně ještě pár minut před odjezdem nevěděli kam a do čeho jdeme...
Kdo má svátek
X

22.2.2018

Petr


Jméno má základy v řeckém slově petros, což znamená "skála". Latinizací vznikl Petrus a nakonec i náš Petr. Sv. Petr je patronem papežů, řezníků, sklářů, zedníků, zámečníků, rybářů a mnoha dalších.

(zítra má svátek: Svatopluk)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 24
Nejnovější člen: Vojta244
Tipovací soutěže
Cyklistické trasy

celkem tras: 131

Královéhradecký kraj

trasy: 0

  celkem tras: 131

  Olomoucký kraj

  trasy: 0

   celkem tras: 131

   Moravskoslezský kraj

   trasy: 0

    celkem tras: 131

    Zlínský kraj

    trasy: 0

     Fotky
     • Brixen rel. 2016

      ...jsme v Itálii a všude německé nápisy...

     • Voda a kola na Sázavě 2006

      Kachny...kachny...kachny

     • Harry Atonika

      Na procházce

     • Letní olympijské (a tak vůbec) hry - Afrika 2006

      foto762

     • Krušné hory 2015

      ...a tohle taky!

     • Šumava 2015

      V Šumavských lesích

     • Voda a kola na Sázavě 2006

      Doplňování tekutin musí být

     • Ze Spořilova do Říčan a kolem Průhonic zpět

      Říčanský hrad

     • Český Ráj aneb jako v ráji

      Vašek - milovník psů

     • Letní olympijské (a tak vůbec) hry - Afrika 2006

      foto792

     • Vezza d'Oglio aneb lýžníci v roce 2015

      Staré se snoubá s novým

     • Ze Sloupu v Moravském krasu k vyhlídce na Macochu a zpět

      Krajka...

     • Singltrek a pánská jízda ve Vlastiboři 2016

      Blížíme se k Vlastiboři

     • Singltrek a pánská jízda ve Vlastiboři 2016

      Zátiší s grilováním, chlastem a bouřkou...

     • Z Karoliny Doliny do pivovaru v Chodové Plané, kolem Trstěnic a zpět

      Kostel sv. Jakuba Většího v Brodu nad Tichou

     • Šumava 2015

      Když jsme vystoupali na nejvyšší bod, našli jsme louku s krásným výhledem na Volary - tady byl gáblík

     • Lágr v Borové u Poličky 2013

      První pohled na rokokový zámeček v Nových Hradech

     • Z Rokytna do Žďáru nad Sázavou Nového Města na Moravě a zpět

      Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

     • Z Karoliny Doliny do Svojšína a zpět

      Sochy u OÚ v Olbramově

     • Z Pastuchovic na Tis u Blatna a přes Hlubokou zpět

      Lesní cesta od Balkové

     • Od Pastvinské Přehrady přes Jablonné do Dolní Dobrouče a zpět

      Dolní Dobrouč

     • Singltrek u Nového Města pod Smrkem

      Na červeném treku Ludvíkovský traverz

     • Lágr v Borové u Poličky 2013

      Na Máchadle, jak výstižné...

     • Kolem dokola Pálavy

      Pavlína se vzdělává

     • Ze Spořilova kolem Průhonic a zpět

      Na cestě kolem Průhonic

     • Ze Spořilova do Vraného a kolem Vltavy a zpět

      Před přejezdem Pražského okruhu

     • Do roka a do dne... aneb opakování je matka moudrosti

      Co to má Jarda v kelímku?

     • Lýžníci v Itálii 2017

      Povedlo se!

     • Silvestr 2016 aneb po stopách opilce Václava IV.

      ...je nelepší studené..

     • Z Bartošovic přes Neratov k tvrzi Hanička a zpět

      Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

     • Z kempu Dřenice do Habartova, Kynšperku a podél Ohře zpět

      Od Dasnice podél Ohře - cyklostezka 6

     • Na kole kolem Kanady

      foto1682

     • Z Velkých Popovic ke Kamennému Přívozu a zpět

      Po žluté na Ovčáry

     • Krušné hory 2015

      Příjemné večerní sluníčko

     • Indy (Ichi) Jarbo

      foto7978

     • Ski Tour - Vrátna 2005, Slovensko

      Kristýna

     • Indy (Ichi) Jarbo

      foto7907

     • Šluknovsko 2017

      Sváča u dřevěných soch v Doubicích

     • Kolem dokola Pálavy

      Znovuzrozená kola

     • Z Láze (u Nové pece) na plešné jezero a zpět (pěší výlet)

      Cesta podél Kamenného moře

     ...jsme v Itálii a všude německé nápisy...
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/5.0
     ISO: 400
     Datum pořízení: 23.01.2016 18:01:14
      
     Kachny...kachny...kachny
     š×v (original): 639×480
     velikost: 115 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/400
     Clona: f/3.2
     ISO: 50
     Datum pořízení: 10.06.2006 14:59:01
      
     Na procházce
     š×v (original): 1005 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/50
     Clona: f/5.2
     ISO: 125
     Datum pořízení: 26.02.2017 14:20:24
      
     foto762
     ...a tohle taky!
     š×v (original): 1191 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/640
     Clona: f/6.8
     ISO: 125
     Datum pořízení: 16.07.2015 15:14:50
      
     V Šumavských lesích
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 13.09.2015 15:04:10
      
     Doplňování tekutin musí být
     š×v (original): 360×480
     velikost: 43 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/60
     Clona: f/2.8
     ISO: 200
     Datum pořízení: 09.06.2006 23:07:14
      
     Říčanský hrad
     š×v (original): 448 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 05.10.2014 13:51:02
      
     Vašek - milovník psů
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/50
     Clona: f/4.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 21.09.2014 12:20:37
      
     foto792
     š×v (original): 640×480
     velikost: 45 kB
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/350
     Clona: f/6.6
     ISO: 50
     Datum pořízení: 16.02.2006 14:10:37
      
     Staré se snoubá s novým
     š×v (original): 448 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/5.6
     ISO: 1600
     Datum pořízení: 30.01.2015 16:47:11
      
     Krajka...
     š×v (original): 449 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.2
     ISO: 200
     Datum pořízení: 25.06.2016 10:52:33
      
     Blížíme se k Vlastiboři
     š×v (original): 2462 × 670
     Datum pořízení: 29.05.2016 15:06:25
      
     Zátiší s grilováním, chlastem a bouřkou...
     š×v (original): 449 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 28.05.2016 18:11:09
      
     Kostel sv. Jakuba Většího v Brodu nad Tichou
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/500
     Clona: f/5.6
     ISO: 200
     Datum pořízení: 11.07.2017 17:44:37
      
     Když jsme vystoupali na nejvyšší bod, našli jsme louku s krásným výhledem na Volary - tady byl gáblík
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 160
     Datum pořízení: 15.09.2015 14:40:32
      
     První pohled na rokokový zámeček v Nových Hradech
     š×v (original): 800 × 536
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 03.07.2013 12:11:42
      
     Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/500
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 18.08.2017 14:43:21
      
     Sochy u OÚ v Olbramově
     š×v (original): 999 × 669
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 110
     Datum pořízení: 09.07.2017 11:54:52
      
     Lesní cesta od Balkové
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/80
     Clona: f/4.5
     ISO: 200
     Datum pořízení: 27.04.2014 13:42:26
      
     Dolní Dobrouč
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/160
     Clona: f/6.3
     ISO: 100
     Datum pořízení: 03.07.2015 12:31:49
      
     Na červeném treku Ludvíkovský traverz
     š×v (original): 2401 × 670
     Datum pořízení: 28.05.2016 09:49:26
      
     Na Máchadle, jak výstižné...
     š×v (original): 800 × 536
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 200
     Datum pořízení: 30.06.2013 12:44:10
      
     Pavlína se vzdělává
     š×v (original): 450×600
     velikost: 129 kB
     Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
     Expozice: 0/13
     Clona: f/8.0
     ISO: 80
     Datum pořízení: 04.07.2010 12:58:25
      
     Na cestě kolem Průhonic
     š×v (original): 1191 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/400
     Clona: f/5.5
     ISO: 125
     Datum pořízení: 08.03.2015 14:57:01
      
     Před přejezdem Pražského okruhu
     š×v (original): 1880 × 670
     Datum pořízení: 23.08.2015 12:45:31
      
     Co to má Jarda v kelímku?
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 29.05.2015 21:28:18
      
     Povedlo se!
     š×v (original): 1005 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/1000
     Clona: f/5.2
     ISO: 125
     Datum pořízení: 28.01.2017 09:50:44
      
     ...je nelepší studené..
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/3.8
     ISO: 200
     Datum pořízení: 01.01.2017 00:36:31
      
     Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/320
     Clona: f/9.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 01.07.2015 09:18:53
      
     Od Dasnice podél Ohře - cyklostezka 6
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/6.3
     ISO: 100
     Datum pořízení: 04.07.2014 14:14:49
      
     foto1682
     š×v (original): 640×480
     velikost: 150 kB
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/750
     Clona: f/3.3
     ISO: 50
     Datum pořízení: 07.07.2007 14:00:44
      
     Po žluté na Ovčáry
     š×v (original): 1191 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/100
     Clona: f/5.8
     ISO: 125
     Datum pořízení: 12.04.2014 15:03:49
      
     Příjemné večerní sluníčko
     š×v (original): 449 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/160
     Clona: f/5.6
     ISO: 200
     Datum pořízení: 16.07.2015 18:05:06
      
     foto7978
     š×v (original): 360 × 480
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/3.6
     ISO: 50
     Datum pořízení: 07.07.2007 12:27:20
      
     Kristýna
     foto7907
     š×v (original): 640 × 480
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/114
     Clona: f/4.0
     ISO: 125
     Datum pořízení: 04.05.2007 17:27:05
      
     Sváča u dřevěných soch v Doubicích
     š×v (original): 998 × 668
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/160
     Clona: f/6.3
     ISO: 100
     Datum pořízení: 16.06.2017 15:42:14
      
     Znovuzrozená kola
     š×v (original): 896×600
     velikost: 309 kB
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 07.07.2010 09:37:53
      
     Cesta podél Kamenného moře
     š×v (original): 449 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/4.2
     ISO: 100
     Datum pořízení: 18.09.2015 12:52:39
      
     Přihlášení
     Jméno

     Heslo     Nejste členem?
     Klikněte sem
     a zaregistrujte se.

     Zapomněli jste heslo?
     Pro zaslání nového
     Klikněte sem.