X 

Letos jsme naše už tradiční "Romantické pohyby" zahájili ve Šluknovském výběžku, v malinké vesničce Brtníky. Ubytování jsme byli v roztomilém penzionku s krásnou zahradou. Termín 15.6.-18.6., na přelomu jara a léta. Před rokem jsme byli s Veselou společností v kempu Česká brána "pod" Českým Švýcarskem (viz. reportáž) a moc se nám tam líbilo, řekli jsme si, že "nad" Českým Švýcarskem to bude také príma. A bylo...
X Letos na lyžovačku jedeme - hádejte kam? Správně - do Itálie. Termín byl určen na leden, konkrétně od 22-tého. Když se řekne - lyžovačka v Itálii - téměř každého napadne: "Pane bože, to zas bude cesta!" Jenže tentokrát Kirka našel termín od neděle do neděle. Hurá! Vyhneme se zoufalým kolonám cestujících Němců a Holanďanů! Vybrané středisko Serrada di Folgaría je sice menší, dost daleko, ale uvidíme. Minimálně cesta bude bez nekonečného poskakování po německých dálnicích a ostatní se nějak poddá...
X Letos jsme Silvestr pojali trochu jinak. Už v listopadu jsem se s Vaškem, hlavním organizátorem, dohodl, že letos připravíme bojovku aby byla sranda. Ovšem napadl sníh, paní Jana zavelela a Vašek jel s ní a Helenou na bežky. Sice jsem jim tak trochu záviděl (a hlavně moje Zuzanka), ale rozhodl jsme se zorganizovat bojovku sám. Téma o Václavovi IV., známém opilci se na Silvestra hodilo, tak hurá na to!
X Už se s toho stává pěkná tradice. Na pomezí léta a podzimu Katka s Romanem pozve Veselou společnost na jednodenní výlet a posezení u nich na letním sídle ve Vojkově Podolí. Letos to vyšlo na 1. října. Trochu jsme se obávali aby vyšlo počasí, ale jak to dopadlo předčilo veškeré nejoptimističtější přání. Bylo opravdu krásně. Sešlo se nás celkem hodně: Kirka, Jarmilka, Lucka a Míša od Knobíků, Jana+Vašek, dva Kolářovi, vlakem dorazila Helena s Viktorem a samozřejmě Katka a Roman.
X Loni se výlet na konci září kolem svátku sv. Václava do Mikulova velmi vydařil. Řekli jsme si: Co to letos zopakovat? Naprostou většinou byla tato idea schválena. Zůstala jen otázka: Pojedeme zase do Mikulova a nebo zkusíme něco jiného? Chvíli jsme tápali a pak přišla se spásným nápadem Gábina. Co takhle Němčičky? Je to kousek od Bořetic - tím i od Svobodné Spolkové Republiky Kraví hora, centrum vinařské oblasti. K pronájmu je celý dům se třemi ložnicemi. Není co řešit. Jedeme!
X Na letošní druhé romantické pohyby jedeme na západ, do hlubokých lesů Českého lesa. Krajina se svým rázem velmi podobá Šumavě, tvarem povrchu, hlubokými temnými hvozdy, řídkým osídlením jako důsledek vysídlení německého obyvatelstva. To zní velmi dobře. Navíc pěkný penzionek Obora na kraji stejnojmené vesnice se zdá být dokonalý pro daný účel. Termín v polovině srpna slibuje stálejší počasí letošního deštivého a celkem chladného léta.
X Příprava letošního tradičního kolování Veselé společnosti byla docela dlouhá. První problém byl s výběrem místa. V únoru (!) byly už všechny kempy na zajímavých místech beznadějně obsazené. Nebo byly volné, ale vždy něco nesedělo. Jednou bylo málo chatek, po druhé byly chatky malé (hlavně pro trpaslíky, kterých vždy jezdí jako psů), po třetí bylo chatek dost, ale kvalita psí boudy. Pak zničehonic přišel Kirka s kempem Česká brána ve Staré Olešce, což je České Švýcarsko. Kraj krásný, na kolování ovšem náročný. Všichni byli pro, protože nevěděli k čemu se upisují. Zvolen byl termín 2.7.-9.7. - vracíme se ke kořenům; prehistorické kolistické zájezdy se konaly v tomto čase. Dovolené byly "vyztuženy" dvěma svátky - upálením Husa a zvěrověsty Cyrila s Metodějem.
X Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií. K narozeninám jsem dostal čtyřdenní pobyt v městečku Sloup v historickém hotelu Broušek. V Moravském krasu jsem nikdy nebyl - tak hurá, kola na auto a jedem...
X Rok utekl jako voda, je tu znovu jaro, sukně se zkracují, dny prodlužují, stromy kvetou a je vůbec dobrá nálada. OVPMSPOA pobesedoval a řekl si, že pravidlo "3x a dost" je velmi dobré a inspirativní. Také platí léty ověřené rčení "do třetice všeho dobrého i zlého". A proto pravidlo i rčení ověříme v praxi a PO TŘETÍ se sejdeme v Krčském lese ve srubu Gizela.
X Jirka Holina v termínu 27.5.-29.5. pozval všechny pány z Veselé společnosti na Pánskou jízdu na chaloupku do Vlastiboře. Program byl úžasně jednoduchý:
 • pátek večer příjezd - grilovačka
 • sobota jízda na kole po tratích sigltrek kolem Smrku, večer grilovačka
 • neděle výlet, pak grilovačka a odjezd domů
Dámy, ač některé prskaly, protože chtěly taky, zůstaly doma. Nakonec se nás sešlo pět mohykánů. Jirka, Jirka, Petr, Roman a Luboš.
X Jedeme Vaškovi "zkolaudovat" jeho chatičku do Vestce u Miličína. Mluvilo se o tom dlouho a konečně to přišlo! Na víkend kde tajemno a mystično se snoubí s jásavou atmosférou prvomájových veselic a stavěním májek. Na sobotu vyšel 30. duben - svátek všech, ale opravdu všech žen a neděle tedy bude, logicky, prvomájová, že... Už jenom takto zvolený termín sliboval mnohé a když pomalinku prosakovaly informace o tom, co vše na nás Vašek chystá, očekávání se měnilo v nadšení a netrpělivé počítání hodin, minut a vteřin zbývajících do odjezdu do bájného Vestce na Sibiři (České).
X Repete po devíti letech. V roce 2007 jsme poprvé s Veselou společností zavítali na sever Itálie, do Jižního Tyrolska k Brixenu, přesněji do díry zvané Rasa (viz článek Tabula Rasa Cup 2007). Letos osud rozhodl, že si tento krok zopakujeme. Od 23.1. do 30.1. jedeme do San Leonarda, malinklaté vesničky v kopcích nad Brixenem. Matné vzpomínky na lyžařské areály Plose, Jochtal a Gitchberg znovu ožijí...
X Protože opakování je matka moudrosti a naše Veselá společnost je moudrá, domluvili jsme se, že Silvestra stejně jako loni strávíme aktivně. Vašek opět dostal úkol vymyslet a zorganizovat výlet, kde bychom se příjemně naladili na pokračování u Kolářů. Vašek odolal záludným otázkám na trasu výletu a tak jsme skutečně ještě pár minut před odjezdem nevěděli kam a do čeho jdeme...
X Již dlouho v mé hlavě zrál plán udělat třídní sraz s gymplem trochu jinak. V Krčském lese (kam jsme též chodili pařit do hospody "U Hluchého" - dnes hotel Nosál) stojí srub Gizela. Je v dochůzné vzdálenosti od metra Roztyly (přesně 1 kilometr). Tento srub funguje jako hospoda, má prostor vevnitř (s krbem) a venku pod stříškou. Zamluvil jsem ho na 9. srpna L.P. 2015 od půl šesté navečer. Personál připraví pohoštění a jako hlavní chod bude grilovaná vepřová kýta.
X Na akci "Loučení z prázdninami" padl návrh, co takhle vinobraní? Slovo dalo slovo, Kirka Knobík si to vzal za své a na prodloužený víkend 26.-28. září zajistil (s pomocí Helči) ubytování v Mikulově. Akce byla vymyšlena následovně: Vyrazíme (Knobíci a Kolíci) v sobotu ráno, zastavíme někde na půli cestě, uděláme výlet na kole a k večeru odfrčíme do Mikulova, kde už bude čekat Srnka s Helčou a půjdem se někam ožrat. V neděli se postavíme na všechny čtyři, uděláme další výlet v okolí Mikulova (už bez Srnky s Helčou) a večer se půjdeme někam ožrat. V pondělí se postavíme na všechny čtyři, uděláme další výlet kolem Mikulova a... pojedeme domů.
Kdo má svátek
X

18.8.2017

Helena


Svým původem se jedná o jméno řecké a v překladu znamená "pochodeň z hořícího rákosí". Jméno lze vyložit i jako "světlo v temnotách".

(zítra má svátek: Ludvík)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 23
Nejnovější člen: Kebabis
Cyklistické trasy

celkem tras: 127

Královéhradecký kraj

trasy: 0

  celkem tras: 127

  Olomoucký kraj

  trasy: 0

   celkem tras: 127

   Moravskoslezský kraj

   trasy: 0

    celkem tras: 127

    Zlínský kraj

    trasy: 0

     Fotky
     • Lýžníci v Itálii 2017

      Šmrdlám, šmrdláš, šmrdláme...

     • Z Dočkalova mlýnu do Lipnice a zpět

      Před Krásnou Horou

     • České Švýcarsko 2016

      ...Jirka+3...už dost!

     • Cheb, kola a padesát v roce 2014

      Taky fotografie před rozvinutou zástavou - ale teď fakt nevím za co... možná za věk???

     • Z Frymburku po pravém břehu

      Přívoz ve Frymburku

     • Tajuplná Marilleva 2008

      foto1739

     • Vezza d'Oglio aneb lýžníci v roce 2015

      Kolářovi na procházce v Mezzo d'Oglio

     • Na Rožmberk

      Mezi Hodslavským vrchem a Malšínem

     • Z Němčiček do Šitbořic, Křepic a zpět

      Koně na modré turistické

     • Do Nových Hradů

      Cestou z Bližší Lhoty do Nové Pece

     • Tabula Rasa Cup 2007

      foto1216

     • Cheb, kola a padesát v roce 2014

      Když UFO odletělo...

     • Silvestr 2016 aneb po stopách opilce Václava IV.

      Už jsme na Spořilově, právě jsme přešli "šneka"

     • Indy (Ichi) Jarbo

      foto7921

     • Z kempu Dřenice do Skalné, Františkových Lázní přes NS SOOS a zpět

      Františkovy Lázně

     • Lágr v Borové u Poličky 2013

      Toulovcova rozhledna

     • Z Příhraz kolem Českého Ráje

      Kopicův statek

     • Tajuplná Marilleva 2008

      ...a jsem ukojen...

     • Z kempu Dřenice do Německa a přes Cheb zpět

      V Německu před Neualbenreuthem

     • Z kempu Dřenice do Habartova, Kynšperku a podél Ohře zpět

      Před Habartovem

     • Indy (Ichi) Jarbo

      foto7970

     • Jizerské hory 2015

      Zde se včera vymlela jedna rodina

     • Z Dřenic do Kynšperku a zpět

      Krásné výhledy na pomezí Slavkovského lesa

     • Šumava 2015

      ...a v Německu...!

     • Ze Spořilova do Vraného a kolem Vltavy a zpět

      Vodojem mezi Dolními Břežany a Lhotou

     • Lágr v Borové u Poličky 2013

      Peloton někde na trase v hospodě, zatímco Zuzanka trpí u zubaře a já s ní

     • Odpolední hudební matineé

      foto1924

     • Z Obory pěšky kolem přehrady k Tachovu a zpět

      Památník v Mýtě

     • Tabula Rasa Cup 2007

      Autogram?

     • Výlet na Silvestra 2014

      Našli jsme moc pěknou hospůdku

     • Z Karoliny Doliny kolem Tachova, na Staré Sedliště a zpět

      Kaple Nanebevstoupení Páně v Bíletíně

     • Harry Atonika

      foto7772

     • Kolem dokola Pálavy

      Odpočinek u božích muk

     • Okolo Kdyně

      foto2818

     • Ski Tour - Vrátna 2003, Slovensko

      foto247

     • Z Němčiček do Zoo v Bošovicích, Klobouků a zpět

      Borkovany

     • České Švýcarsko 2016

      foto6973

     • Tajuplná Marilleva 2008

      pravá berbardýn se soudkem - fotka s ním za 5 euro

     Šmrdlám, šmrdláš, šmrdláme...
     š×v (original): 1005 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/800
     Clona: f/3.8
     ISO: 125
     Datum pořízení: 27.01.2017 12:54:14
      
     Před Krásnou Horou
     š×v (original): 1341 × 536
     Datum pořízení: 12.09.2015 10:51:12
      
     ...Jirka+3...už dost!
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/160
     Clona: f/6.3
     ISO: 100
     Datum pořízení: 06.07.2016 15:35:19
      
     Taky fotografie před rozvinutou zástavou - ale teď fakt nevím za co... možná za věk???
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 01.07.2014 21:49:15
      
     Přívoz ve Frymburku
     š×v (original): 640×480
     velikost: 59 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/200
     Clona: f/5.6
     ISO: 50
     Datum pořízení: 15.08.2004 13:54:08
      
     foto1739
     š×v (original): 640×480
     velikost: 164 kB
     Fotoaparát: Sony Ericsson - K800i
     Expozice: 0/320
     Clona: f/2.8
     ISO: 100
     Datum pořízení: 24.02.2008 13:23:44
      
     Kolářovi na procházce v Mezzo d'Oglio
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/50
     Clona: f/4.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 30.01.2015 17:07:25
      
     Mezi Hodslavským vrchem a Malšínem
     š×v (original): 640×480
     velikost: 98 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/400
     Clona: f/3.7
     ISO: 80
     Datum pořízení: 18.08.2004 13:05:13
      
     Koně na modré turistické
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/640
     Clona: f/6.3
     ISO: 100
     Datum pořízení: 28.09.2016 12:03:07
      
     Cestou z Bližší Lhoty do Nové Pece
     š×v (original): 640×480
     velikost: 54 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 50
     Datum pořízení: 13.08.2005 18:46:52
      
     foto1216
     š×v (original): 640×480
     velikost: 64 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/1000
     Clona: f/6.3
     ISO: 50
     Datum pořízení: 21.02.2007 16:39:11
      
     Když UFO odletělo...
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/3.5
     ISO: 200
     Datum pořízení: 30.06.2014 21:16:54
      
     Už jsme na Spořilově, právě jsme přešli "šneka"
     š×v (original): 1193 × 670
     Fotoaparát: HUAWEI - ALE-L21
     Expozice: 0/1
     Clona: f/2.0
     ISO: 1680
     Datum pořízení: 31.12.2016 17:38:24
      
     foto7921
     š×v (original): 640 × 480
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/350
     Clona: f/3.3
     ISO: 50
     Datum pořízení: 13.05.2007 15:45:14
      
     Františkovy Lázně
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/250
     Clona: f/8.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 03.07.2014 15:48:27
      
     Toulovcova rozhledna
     š×v (original): 715 × 536
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX P7000
     Expozice: 1/841
     Clona: f/5.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 01.07.2013 10:59:51
      
     Kopicův statek
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/4.5
     ISO: 100
     Datum pořízení: 20.09.2014 11:57:53
      
     ...a jsem ukojen...
     š×v (original): 640×480
     velikost: 119 kB
     Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
     Expozice: 0/6
     Clona: f/2.8
     ISO: 200
     Datum pořízení: 25.02.2008 22:33:20
      
     V Německu před Neualbenreuthem
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/500
     Clona: f/5.6
     ISO: 110
     Datum pořízení: 02.07.2014 14:26:58
      
     Před Habartovem
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/500
     Clona: f/5.6
     ISO: 200
     Datum pořízení: 04.07.2014 12:43:10
      
     foto7970
     š×v (original): 360 × 480
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/350
     Clona: f/3.3
     ISO: 50
     Datum pořízení: 05.07.2007 15:59:40
      
     Zde se včera vymlela jedna rodina
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 140
     Datum pořízení: 03.08.2015 16:24:39
      
     Krásné výhledy na pomezí Slavkovského lesa
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/500
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 01.07.2014 13:53:46
      
     ...a v Německu...!
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 16.09.2015 11:49:39
      
     Vodojem mezi Dolními Břežany a Lhotou
     š×v (original): 448 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 23.08.2015 13:13:59
      
     Peloton někde na trase v hospodě, zatímco Zuzanka trpí u zubaře a já s ní
     š×v (original): 715 × 536
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX P7000
     Expozice: 1/952
     Clona: f/3.2
     ISO: 100
     Datum pořízení: 02.07.2013 11:36:45
      
     foto1924
     š×v (original): 360×480
     velikost: 73 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/80
     Clona: f/4.0
     ISO: 50
     Datum pořízení: 17.05.2008 17:44:38
      
     Památník v Mýtě
     š×v (original): 894 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/30
     Clona: f/4.6
     ISO: 320
     Datum pořízení: 12.08.2016 15:10:54
      
     Autogram?
     Našli jsme moc pěknou hospůdku
     š×v (original): 1005 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/30
     Clona: f/3.4
     ISO: 400
     Datum pořízení: 31.12.2014 15:49:09
      
     Kaple Nanebevstoupení Páně v Bíletíně
     š×v (original): 448 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/160
     Clona: f/6.3
     ISO: 100
     Datum pořízení: 14.07.2017 11:19:36
      
     foto7772
     š×v (original): 447 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/40
     Clona: f/3.4
     ISO: 125
     Datum pořízení: 18.02.2017 15:58:13
      
     Odpočinek u božích muk
     š×v (original): 800×600
     velikost: 341 kB
     Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
     Expozice: 0/50
     Clona: f/2.8
     ISO: 100
     Datum pořízení: 09.07.2010 11:13:21
      
     foto2818
     š×v (original): 796 × 533
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/640
     Clona: f/13.0
     ISO: 1600
     Datum pořízení: 11.07.2012 11:03:02
      
     foto247
     Borkovany
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/320
     Clona: f/9.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 27.09.2016 12:43:47
      
     foto6973
     š×v (original): 893 × 670
     Fotoaparát: Canon - Canon PowerShot SX510 HS
     Expozice: 0/64
     Clona: f/5.0
     ISO: 125
     Datum pořízení: 06.07.2016 15:03:33
      
     pravá berbardýn se soudkem - fotka s ním za 5 euro
     š×v (original): 360×480
     velikost: 69 kB
     Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
     Expozice: 1/350
     Clona: f/8.0
     ISO: 50
     Datum pořízení: 26.02.2008 12:35:19
      
     Přihlášení
     Jméno

     Heslo     Nejste členem?
     Klikněte sem
     a zaregistrujte se.

     Zapomněli jste heslo?
     Pro zaslání nového
     Klikněte sem.