X Letošní naše druhé romantické pohyby se budou konat v lokatitě: Morava, Žďárské Vrchy, Rokytno. Tentokrát jsem našel penzion U ztraceného mládí ve vesničce Rokytno, blízko rybníku Medlov. Zde byla první reminiscence na mládí. Po maturitě jsem v kempu u Medlova strávil se svojí bývalou třídou krásný měsíc nezřízené postmaturitní zábavy. Jenže tu byla i druhá reminiscence. Ve vesnici Samotín vařil pan Tlustoš likér Samotínský vánek. Na jednom výletě se střední školou sem zavítala i Zuzanka a pamatuje si, jak se její spolužáci pod zoufalým dohledem svého třídního učitele tímto likérem ožrali. Spojení U ztraceného mládí, Medlov, Samotínský vánek rozhodlo: jedeme!
X Loni jsme na jedněch našich "romantických pohybech" objevili kemp Karolina Dolina kousek od Tachova, který splňoval veškerá kritéria pro každoroční kolistické zájezdy Veselé společnosti. Příjemné prostředí, ucházející chatky k ubytování, slušný personál, hezké okolí, dobré pivo a bazén. Bylo tedy jednomyslně rozhodnuto, že letos Veselá společnost jede na západ, k Tachovu. S Kirky posléze vypadlo, že u Tachova kroutil dva roky vojny. 8. července kola na auta (nebo do aut) a jedem...
X 

Letos jsme naše už tradiční "Romantické pohyby" zahájili ve Šluknovském výběžku, v malinké vesničce Brtníky. Ubytování jsme byli v roztomilém penzionku s krásnou zahradou. Termín 15.6.-18.6., na přelomu jara a léta. Před rokem jsme byli s Veselou společností v kempu Česká brána "pod" Českým Švýcarskem (viz. reportáž) a moc se nám tam líbilo, řekli jsme si, že "nad" Českým Švýcarskem to bude také príma. A bylo...
X Letos na lyžovačku jedeme - hádejte kam? Správně - do Itálie. Termín byl určen na leden, konkrétně od 22-tého. Když se řekne - lyžovačka v Itálii - téměř každého napadne: "Pane bože, to zas bude cesta!" Jenže tentokrát Kirka našel termín od neděle do neděle. Hurá! Vyhneme se zoufalým kolonám cestujících Němců a Holanďanů! Vybrané středisko Serrada di Folgaría je sice menší, dost daleko, ale uvidíme. Minimálně cesta bude bez nekonečného poskakování po německých dálnicích a ostatní se nějak poddá...
X Letos jsme Silvestr pojali trochu jinak. Už v listopadu jsem se s Vaškem, hlavním organizátorem, dohodl, že letos připravíme bojovku aby byla sranda. Ovšem napadl sníh, paní Jana zavelela a Vašek jel s ní a Helenou na bežky. Sice jsem jim tak trochu záviděl (a hlavně moje Zuzanka), ale rozhodl jsme se zorganizovat bojovku sám. Téma o Václavovi IV., známém opilci se na Silvestra hodilo, tak hurá na to!
X Už se s toho stává pěkná tradice. Na pomezí léta a podzimu Katka s Romanem pozve Veselou společnost na jednodenní výlet a posezení u nich na letním sídle ve Vojkově Podolí. Letos to vyšlo na 1. října. Trochu jsme se obávali aby vyšlo počasí, ale jak to dopadlo předčilo veškeré nejoptimističtější přání. Bylo opravdu krásně. Sešlo se nás celkem hodně: Kirka, Jarmilka, Lucka a Míša od Knobíků, Jana+Vašek, dva Kolářovi, vlakem dorazila Helena s Viktorem a samozřejmě Katka a Roman.
X Loni se výlet na konci září kolem svátku sv. Václava do Mikulova velmi vydařil. Řekli jsme si: Co to letos zopakovat? Naprostou většinou byla tato idea schválena. Zůstala jen otázka: Pojedeme zase do Mikulova a nebo zkusíme něco jiného? Chvíli jsme tápali a pak přišla se spásným nápadem Gábina. Co takhle Němčičky? Je to kousek od Bořetic - tím i od Svobodné Spolkové Republiky Kraví hora, centrum vinařské oblasti. K pronájmu je celý dům se třemi ložnicemi. Není co řešit. Jedeme!
X Na letošní druhé romantické pohyby jedeme na západ, do hlubokých lesů Českého lesa. Krajina se svým rázem velmi podobá Šumavě, tvarem povrchu, hlubokými temnými hvozdy, řídkým osídlením jako důsledek vysídlení německého obyvatelstva. To zní velmi dobře. Navíc pěkný penzionek Obora na kraji stejnojmené vesnice se zdá být dokonalý pro daný účel. Termín v polovině srpna slibuje stálejší počasí letošního deštivého a celkem chladného léta.
X Příprava letošního tradičního kolování Veselé společnosti byla docela dlouhá. První problém byl s výběrem místa. V únoru (!) byly už všechny kempy na zajímavých místech beznadějně obsazené. Nebo byly volné, ale vždy něco nesedělo. Jednou bylo málo chatek, po druhé byly chatky malé (hlavně pro trpaslíky, kterých vždy jezdí jako psů), po třetí bylo chatek dost, ale kvalita psí boudy. Pak zničehonic přišel Kirka s kempem Česká brána ve Staré Olešce, což je České Švýcarsko. Kraj krásný, na kolování ovšem náročný. Všichni byli pro, protože nevěděli k čemu se upisují. Zvolen byl termín 2.7.-9.7. - vracíme se ke kořenům; prehistorické kolistické zájezdy se konaly v tomto čase. Dovolené byly "vyztuženy" dvěma svátky - upálením Husa a zvěrověsty Cyrila s Metodějem.
X Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou, Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi a Jeskyně Výpustek s bohatou vojenskou historií. K narozeninám jsem dostal čtyřdenní pobyt v městečku Sloup v historickém hotelu Broušek. V Moravském krasu jsem nikdy nebyl - tak hurá, kola na auto a jedem...
X Rok utekl jako voda, je tu znovu jaro, sukně se zkracují, dny prodlužují, stromy kvetou a je vůbec dobrá nálada. OVPMSPOA pobesedoval a řekl si, že pravidlo "3x a dost" je velmi dobré a inspirativní. Také platí léty ověřené rčení "do třetice všeho dobrého i zlého". A proto pravidlo i rčení ověříme v praxi a PO TŘETÍ se sejdeme v Krčském lese ve srubu Gizela.
X Jirka Holina v termínu 27.5.-29.5. pozval všechny pány z Veselé společnosti na Pánskou jízdu na chaloupku do Vlastiboře. Program byl úžasně jednoduchý:
 • pátek večer příjezd - grilovačka
 • sobota jízda na kole po tratích sigltrek kolem Smrku, večer grilovačka
 • neděle výlet, pak grilovačka a odjezd domů
Dámy, ač některé prskaly, protože chtěly taky, zůstaly doma. Nakonec se nás sešlo pět mohykánů. Jirka, Jirka, Petr, Roman a Luboš.
X Jedeme Vaškovi "zkolaudovat" jeho chatičku do Vestce u Miličína. Mluvilo se o tom dlouho a konečně to přišlo! Na víkend kde tajemno a mystično se snoubí s jásavou atmosférou prvomájových veselic a stavěním májek. Na sobotu vyšel 30. duben - svátek všech, ale opravdu všech žen a neděle tedy bude, logicky, prvomájová, že... Už jenom takto zvolený termín sliboval mnohé a když pomalinku prosakovaly informace o tom, co vše na nás Vašek chystá, očekávání se měnilo v nadšení a netrpělivé počítání hodin, minut a vteřin zbývajících do odjezdu do bájného Vestce na Sibiři (České).
X Repete po devíti letech. V roce 2007 jsme poprvé s Veselou společností zavítali na sever Itálie, do Jižního Tyrolska k Brixenu, přesněji do díry zvané Rasa (viz článek Tabula Rasa Cup 2007). Letos osud rozhodl, že si tento krok zopakujeme. Od 23.1. do 30.1. jedeme do San Leonarda, malinklaté vesničky v kopcích nad Brixenem. Matné vzpomínky na lyžařské areály Plose, Jochtal a Gitchberg znovu ožijí...
X Protože opakování je matka moudrosti a naše Veselá společnost je moudrá, domluvili jsme se, že Silvestra stejně jako loni strávíme aktivně. Vašek opět dostal úkol vymyslet a zorganizovat výlet, kde bychom se příjemně naladili na pokračování u Kolářů. Vašek odolal záludným otázkám na trasu výletu a tak jsme skutečně ještě pár minut před odjezdem nevěděli kam a do čeho jdeme...
Kdo má svátek
X

14.12.2017

Lýdie


Jméno je řeckého původu. Vykládá se jako "ta, která pochází z Lýdie". Lýdie byla oblast v Malé Asii. Světice, která nese toto jméno, bývá považována za patronku barvířů. Její rodina totiž obchodovala s purpurem. Dívka se podle legendy nechala pokřtít od samotného svatého Pavla, a stala se tak vůbec první křesťankou v Řecku.

(zítra má svátek: Radana)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 23
Nejnovější člen: Kebabis
Cyklistické trasy

celkem tras: 131

Královéhradecký kraj

trasy: 0

  celkem tras: 131

  Olomoucký kraj

  trasy: 0

   celkem tras: 131

   Moravskoslezský kraj

   trasy: 0

    celkem tras: 131

    Zlínský kraj

    trasy: 0

     Fotky
     • Na kole kolem Kanady, release 3

      Josef Gustav...

     • Singltrek u Nového Města pod Smrkem

      Na treku Hejnický hřeben

     • Sázava 2005

      foto517

     • Tajuplná Marilleva 2008

      foto1912

     • Prachovské skály

      foto22

     • Na kole kolem Kanady

      ...a tradááá...

     • Z Nižboru přes Broumy a podél Berounky zpět

      Zámek v Nižboru

     • Z Frymburku po pravém břehu

      Kostel ve Frymburku

     • Do Nových Hradů u Skutče

      foto2972

     • Z Brtníků přes Krásnou Lípu do Chřibské, Doubic a podél hranic zpět

      Honosná boží muka v Kopci

     • 3x Sci di Italia

      foto2557

     • Lyžovačka v Rudolfově

      foto93

     • Letní olympijské (a tak vůbec) hry - Afrika 2006

      foto737

     • Na kolech kolem Suchdola nad Lužnicí

      foto583

     • Cheb, kola a padesát v roce 2014

      Katka přetrhla řetěz

     • Šumava 2015

      ...na louce na bývalé Nové Polce

     • České Švýcarsko 2016

      Maková panenka po padesáti letech...

     • Z Obory hlubokými lesy do Hošťky a zpět

      V lesích...

     • Blanský les na kole 2014

      ...a fotíme

     • Westec 2016 aneb jako na Sibiři

      Uzený!

     • Orlické hory křížem krážem 2015

      To víš, že zase půjdu pod strom...

     • Harry Atonika

      foto7766

     • Na kolech kolem Suchdola nad Lužnicí

      foto646

     • Lýžníci v Itálii 2017

      Dobře vytuněný Koman

     • Z Kladské do Marjánských lázní a přes Prameny zpět

      Bývalý bordel, těsně vedle hotelu, dnes apartmány patřící hotelu - autorka projektu vedle

     • Na kole v Holanech 2011

      Schyluje se k nejkrásnějšímu...

     • Na kolech kolem Suchdola nad Lužnicí

      foto593

     • Brixen rel. 2016

      Dodržovat pitný režim je důležité

     • U Komanů a v Sedlčanech rel. 2016

      ...vyletí vrána...

     • Orlické hory křížem krážem 2015

      ..., ale hlavně zvážit...!

     • Krušné hory 2015

      Buquoyská vápenka

     • Z Dočkalova mlýnu do Lipnice a zpět

      Hlava XXII

     • Vezza d'Oglio aneb lýžníci v roce 2015

      ..., polenta s jehněčím ragů, flákoty hovězí a snad srnčí s grilovanými rajčaty

     • Singltrek a pánská jízda ve Vlastiboři 2016

      Pánské zábavy...

     • Ze Spořilova na Točnou a kolem Vltavy a zpět

      Na cyklo A204

     • Z Holan na zříceninu hradu Helfenburk

      Cestou na Helfenburk

     • Orlické hory křížem krážem 2015

      Vrtíme se, vrtíme, prdelky, kolínka, stehýnka, kozičky...!

     • Kolem dokola Pálavy

      Mikulovský zámek

     • Z Holan na zříceninu hradu Helfenburk

      foto2585

     Josef Gustav...
     š×v (original): 402×600
     velikost: 160 kB
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/160
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 05.07.2009 16:14:24
      
     Na treku Hejnický hřeben
     š×v (original): 1747 × 670
     Datum pořízení: 28.05.2016 14:33:31
      
     foto517
     š×v (original): 480×640
     velikost: 99 kB
     Fotoaparát: NIKON - E5900
     Expozice: 1/244
     Clona: f/8.2
     ISO: 64
     Datum pořízení: 28.05.2005 16:50:12
      
     foto1912
     š×v (original): 360×480
     velikost: 77 kB
     Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
     Expozice: 0/6
     Clona: f/2.8
     ISO: 200
     Datum pořízení: 29.02.2008 20:48:18
      
     foto22
     ...a tradááá...
     š×v (original): 640×480
     velikost: 131 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.0
     ISO: 50
     Datum pořízení: 05.07.2007 17:12:54
      
     Zámek v Nižboru
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 14.06.2014 11:51:47
      
     Kostel ve Frymburku
     š×v (original): 360×480
     velikost: 34 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/250
     Clona: f/5.6
     ISO: 50
     Datum pořízení: 15.08.2004 13:48:01
      
     foto2972
     š×v (original): 800 × 536
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 03.07.2013 12:11:58
      
     Honosná boží muka v Kopci
     š×v (original): 999 × 668
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/100
     Clona: f/5.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 16.06.2017 18:03:00
      
     foto2557
     š×v (original): 800×536
     velikost: 173 kB
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/1250
     Clona: f/5.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 27.01.2010 11:29:31
      
     foto93
     foto737
     š×v (original): 640×480
     velikost: 41 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/200
     Clona: f/2.8
     ISO: 200
     Datum pořízení: 11.02.2006 21:45:25
      
     foto583
     š×v (original): 640×480
     velikost: 90 kB
     Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
     Expozice: 1/100
     Clona: f/3.2
     ISO: 50
     Datum pořízení: 02.07.2005 18:35:02
      
     Katka přetrhla řetěz
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 140
     Datum pořízení: 30.06.2014 12:58:46
      
     ...na louce na bývalé Nové Polce
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 16.09.2015 14:56:11
      
     Maková panenka po padesáti letech...
     š×v (original): 447 × 670
     Fotoaparát: SONY - DSC-HX100V
     Expozice: 0/8
     Clona: f/3.5
     ISO: 100
     Datum pořízení: 05.07.2016 19:08:47
      
     V lesích...
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/80
     Clona: f/4.5
     ISO: 200
     Datum pořízení: 13.08.2016 11:39:42
      
     ...a fotíme
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/7.1
     ISO: 100
     Datum pořízení: 14.07.2014 17:03:30
      
     Uzený!
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.0
     ISO: 200
     Datum pořízení: 29.04.2016 20:48:25
      
     To víš, že zase půjdu pod strom...
     š×v (original): 447 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.0
     ISO: 220
     Datum pořízení: 27.06.2015 21:00:37
      
     foto7766
     š×v (original): 1005 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 400
     Datum pořízení: 04.02.2017 15:59:37
      
     foto646
     š×v (original): 480×640
     velikost: 100 kB
     Fotoaparát: NIKON - E2000
     Expozice: 17/945
     Clona: f/7.9
     ISO: 50
     Datum pořízení: 04.07.2005 10:18:10
      
     Dobře vytuněný Koman
     š×v (original): 1005 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/640
     Clona: f/4.8
     ISO: 125
     Datum pořízení: 25.01.2017 12:29:20
      
     Bývalý bordel, těsně vedle hotelu, dnes apartmány patřící hotelu - autorka projektu vedle
     š×v (original): 800 × 536
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 31.05.2014 16:19:17
      
     Schyluje se k nejkrásnějšímu...
     š×v (original): 711 × 533
     Fotoaparát: OLYMPUS IMAGING CORP. - u750,S750
     Expozice: 0/3
     Clona: f/3.3
     ISO: 400
     Datum pořízení: 13.07.2011 21:34:09
      
     foto593
     Dodržovat pitný režim je důležité
     š×v (original): 377 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/1000
     Clona: f/3.8
     ISO: 125
     Datum pořízení: 27.01.2016 14:52:27
      
     ...vyletí vrána...
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/200
     Clona: f/8.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 01.10.2016 13:22:44
      
     ..., ale hlavně zvážit...!
     š×v (original): 449 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.5
     ISO: 220
     Datum pořízení: 02.07.2015 20:16:28
      
     Buquoyská vápenka
     š×v (original): 1191 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/640
     Clona: f/6.8
     ISO: 125
     Datum pořízení: 16.07.2015 13:59:41
      
     Hlava XXII
     š×v (original): 801 × 536
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/250
     Clona: f/8.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 12.09.2015 12:47:55
      
     ..., polenta s jehněčím ragů, flákoty hovězí a snad srnčí s grilovanými rajčaty
     š×v (original): 1191 × 670
     Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
     Expozice: 1/15
     Clona: f/3.4
     ISO: 560
     Datum pořízení: 29.01.2015 19:46:24
      
     Pánské zábavy...
     š×v (original): 1001 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/4.5
     ISO: 720
     Datum pořízení: 27.05.2016 19:27:36
      
     Na cyklo A204
     š×v (original): 1783 × 670
     Datum pořízení: 23.10.2016 13:13:27
      
     Cestou na Helfenburk
     š×v (original): 796 × 533
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 12.07.2011 15:23:49
      
     Vrtíme se, vrtíme, prdelky, kolínka, stehýnka, kozičky...!
     š×v (original): 447 × 670
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/60
     Clona: f/5.6
     ISO: 1000
     Datum pořízení: 02.07.2015 19:36:59
      
     Mikulovský zámek
     š×v (original): 401×600
     velikost: 136 kB
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/320
     Clona: f/9.0
     ISO: 100
     Datum pořízení: 08.07.2010 14:14:19
      
     foto2585
     š×v (original): 796 × 533
     Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
     Expozice: 1/125
     Clona: f/5.6
     ISO: 100
     Datum pořízení: 12.07.2011 15:48:33
      
     Přihlášení
     Jméno

     Heslo     Nejste členem?
     Klikněte sem
     a zaregistrujte se.

     Zapomněli jste heslo?
     Pro zaslání nového
     Klikněte sem.