X Už loni jsem uvažoval o kempu Dřenice, u přehrady Jesenice, pár kilometrů od Chebu. Měli v našem termínu plno a tak jsme jeli k maželům Stodolovým do Borové. Letos jsem nenechal nic náhodě a v dostatečném předstihu jsem po nezbytném odsouhlasení Veselou společností kemp Dřenice zabukoval. No, předstih nebyl úplně dokonalý, volno bylo od 29.6. (neděle) do 5.7. (sobota). Po dlouhé době nebudeme mít celý týden. Nakonec se ukázalo, že to nevadilo, ve zrychleném režimu, jsme zvládli všechno a moc jsme si to užili.
X Letos jsem dostal k narozeninám čtyřdení pobyt v malebné Kladské, což je srdce Slavkovského lesa. Termín od 29.5. do 1.6. sliboval už teplé jarní počasí a relativně málo lidí. Jakmile jsem se pomocí internetu (strýček Gůgl a teta Wiki) trochu seznámil s místem, hned jsem se do něj zamiloval. Krásná příroda, v dostřelné vzdálenosti Bečov nad Teplou s unikátním relikviářem svatého Maura, lázně Kynžvart, Marjánské Lázně. Začal jsem se těšit jak malý kluk a nechybělo mnoho a odstřihoval jsem (jako na vojně) metr.

Tož namastit svaly, namazat kola a jedem...


X Každý rok stejný scénář. Vybereme oblast kde jsme ještě nejezdili, vybereme kemp, který dle dostupných informací je pěkný a za přijatelnou cenu. Zatím tento postup vždy vyšel a byli jsme víceméně spokojeni. I letos vypadalo, že vše bude v normě a parádně si to v Borové u Poličky užijeme. Trasy na Žďárských vrších slibovaly nevšední zážitky. Varovné signály s neochotou majitele kempu pana Stodoly chatky hromadně objednat jsme blahosklonně přehlédli a těšili se na standardní týdenní sportovně-společenský pobyt. Jenže vše bylo jinak a manželé Stodolovi (určitě jen shoda jmen!) se vybarvili v nehezkých odstínech šedi a černi. Ale vše po pořádku...
X Už několik let jsem plánoval zajet s Veselou společností do kraje dávných strážců hranic, hrdých lidí s psí hlavou ve znaku. Konečně v roce 2012 uzrál čas a citát "...do roka a do dne..." nás nedostal před boží soud, ale do kempu Hájovna u městečka Kdyně. Na začátku července roku 2012 jsme začali další "Příběh psaný na kolech"...
X Další díl komického seriálu Veselé Společnosti "Sejdeme se na kolech" má pokračování v roce 2011 na Kokořínsku. V rozpadajícím se, ale malebném kempu u obce Holany jsme se 12.července L.P. 2011 sjeli (myslím sjeli, ne sjeli) a v očekávání věcí příštích jsme první večer u vínka a různých lihovin diskutovali, jak se to letos povede. A povedlo se, to si pište...!
X Rekapitulace třech posledních lyžařských zájezdů Veselé Společnosti v obrazech. V roce 2010 Andalo, 2011 jsme se vydali do Val di Fiemme a v roce 2013 do Bormia.
X Život je změna a tak tento rok nejedeme do Kanady, ale do jiné ciziny, na Moravu. Přesněji na Pálavu k Novomlýnským nádržím. Ale popořadě. Už na konci loňského zájezdu na Českou Kanadu jsme si řekli, že uplatníme pravidlo, třikrát a dost. Zamáčkli jsme tedy slzu a vymysleli Pálavu. Ubytování v kempu Mars, kousek od Nových Mlýnů. A tak hurá do kraje vinic!
X Rok se sešel s rokem a my opět s Kanadou. Českou. Relax Camp Slunečnice byl opět na týden naším domovem, na louce u (malebného) rybníku, kousek od Ratmírova. Naše oblíbená šenkýřka Evička, usměvavé sluníčko byla na místě (za pípou) a čepovala jedno pivo za druhým. Všechno bylo stejné jako před třemi roky a stejně dobré a tak to má být.
Hned jak jsme přijeli, začalo se čepovat a slavit. Zuzanka totiž včera oslavila narozeniny a hned byl důvod k napití! Začaly se spřádat plány, jaké trasy, kolik kilometrů a probraly se desítky různých témat. Ani už nevím jaké, ale určitě byly strašně důležité.
X Rok s rokem se sešel a celá společnost za veselejší současnost si dala opět dostaveníčko v Kanadě (České) v Relax Campu Slunečnice. Sobota 28.6.2008 byl ten den, kdy jsme se postupně sjížděli (myslím sjížděli, ne sjížděli!) až jsme se sjeli (myslím sjeli, ne sjeli!) a večer to pěkně zapili. Ale postupně...
X Jak se střídalo jaro, léto, podzim, zima ani jsem nezaregistroval, že letos je to pětadvacet (fuj!) let, co jsem s velkým zadostiučiněním zamával gymnáziu, vyplázl jazyk na profesory (jestli jsem vztyčil prostředníček, nepamatuji se...) a cítil se strašně dospělým. Byl to sice omyl, dospělým nejsem ani teď, ale před těmi pětadvaceti lety jsem složil maturitu. Opravdu! Z mlhy zapomnění mne vyrušil email, který byl lakonicky nadepsán "... po 25 letech". Po přečtení moje vzpomínky na čtyři roky utrpení, smíchu, slz, šíleně bezstarostného a šťastného života vyplouvaly z hlubin mého unaveného člověka a já se začal s obavami těšit.
X A tak si Srnka řekla, že když chceme mejdan u ní, klidně ho udělá, ale něco za něco. Nebudeme se jen tak zbůhdarma opíjet, ale pěkně tematicky. Každá rodina si musí připravit nějaké hudebně pohybové představení na pobavení ostatních a hlavně hostitelky. Termín byl určen na sobotu 17.5.2008, pořadník vypracován. A jak to dopadlo...?
X Jako každý rok jsme vyrazili na sportovně-společensko-lyžařský zájezd. Opět do Itálie. Horské středisko Marilleva 900 bude na týden od 23.2. do 1.3. naším domovem.
X Stalo se tradicí, že na přelomu května a června naše společnost vyráží na vodu. Bylo tomu i tak v pozdním jaru léta páně 2007. Byla zvolena královská řeka - Vltava a termín 1.-3. června. A tak šup na to...
X Věhlasný Závod Míru se přestěhoval do Kanady! Do České. Tento rok bude Delší, Lepší a Vůbec. V termínu 30.6. - 7.7.2007 se závodníci vydali porvat s českokanadskými kopci. Training Camp byl rozbyt nedaleko Jindřichova Hradce u malebného Ratmírovského rybníku s malebným jménem "Relax camp Slunečnice". Letošní kolistické teamy: Holinský Jedlíci, Skuhra Panters, Yellow Kolars, Big Knob, Karáskovy Ryby, Smoldovo komando, Sriencovi jeleni, Helča Slivovice Team, Renata Star and His Boys a Novice Lucka and his girls. A tento rok čekalo na závodníky překvapení...!
X Jako každý rok naše Společnost vyrazila na hory. Stejně jako loni do Itálie. Ale nebylo to tak jednoduché. Ani ne týden před odjezdem nám cestovka New Dama oznámila, že (údajně) Italové zrušili (100% zaplacenou) rezervaci. Jak to bylo skutečně jsme se nedozvěděli a asi už nedozvíme. Nicméně po nějakém dohadování nám cestovka zařídila náhradní ubytování a přiznala slevu, protože jsme rázem měli na nejbližší sjezdovku 12 kilometrů. Nakonec, jak se ukázalo, všechno zlé je k něčemu dobré...
Kdo má svátek
X

21.9.2020

Matouš


Toto velice oblíbené jméno je hebrejského původu a stejně jako Matěj znamená "dar Boží". Základem obou jmen - a také Matyáše - je totiž jméno Mattithjáh, které se rozšířilo díky tvarům Matthaios (Matouš) a Matthíás (Matyáš, Matěj). Tato jména mají tolik společného, že je mnohé jazyky ani nerozlišují.

(zítra má svátek: Darina)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 35
Nejnovější člen: alius2006
Tipovací soutěže
Cyklistické trasy

celkem tras: 174

Olomoucký kraj

trasy: 0

  Fotky
  • Do Nových Hradů

   Cestou z Bližší Lhoty do Nové Pece

  • Na kole kolem Kanady

   foto1651

  • Za Zátoně na Boubín, pak do Borové Lady a přes Horní Vltavici zpět

   Na cestě ze Zátoně na Boubín

  • Z Dřenic do Kynšperku a zpět

   Penzion v Milíkově

  • Indy (Ichi) Jarbo

   foto8006

  • Ze Spořilova do Ohrobce a zpět

   Ohrobeckým údolím

  • Indy (Ichi) Jarbo

   foto7968

  • Jizerské hory 2015

   Hovor s maminkou

  • Weekend na koních, farma Hucul

   foto69

  • Z Rokytna do Žďáru nad Sázavou Nového Města na Moravě a zpět

   Kašna se sochou sv. Anny v Novém Městě na Moravě

  • Na kole v Holanech 2011

   ...sluníčko svítí...

  • Malešov 2019

   To mám dárečkůůů...

  • Tajuplná Marilleva 2008

   foto1761

  • Ze Spořilova kolem Průhonic a zpět

   Trasa "lízne" Dobřejovic

  • Výlet z Všerub do Německa

   foto2831

  • Vezza d'Oglio aneb lýžníci v roce 2015

   Tyto "ledopády" jsou k vidění od ristorante Valbione

  • Z Pastuchovic do Chyše a přes Tis u Blatna zpět

   Na odbočce do Žďárku

  • Z Nižboru přes Broumy a podél Berounky zpět

   ...krásná panoramata...

  • Zkouška

   foto2500

  • Tabula Rasa Cup 2007

   ...noooo, kde se vzal, tu se vzal...

  • Singltrek a pánská jízda ve Vlastiboři 2016

   foto6620

  • Mimořádný sraz aneb jak se slaví Abrahámoviny

   Umístění srubu Gizela na mapě

  • Šumava 2015

   Před ubytováním uděláme výlet

  • Tajuplná Marilleva 2008

   foto1749

  • Ze Stanu přes lesy do Kameniček a přes Hlinsko zpět

   Panorama na cestě

  • FUMFCHČIK na parníku aneb Kurva drát padesát...

   foto8951

  • Labské pískovce 2018

   ...že se to jmenuje Ruské kolo?

  • Z Holan na zříceninu hradu Helfenburk

   foto2595

  • Od Pastvinské Přehrady přes Jablonné do Dolní Dobrouče a zpět

   Pod vrcholem Homole

  • U Psohlavců v Kdyni 2012

   foto2907

  • Z Rohatce přes Moravskou Novou Ves a Prušánky do Nechor a zpět

   Rybníky mezi Dolními Bojanovicemi a Hodonínem

  • Voda a kola na Sázavě 2006

   Doplňování tekutin musí být

  • Z Velkého Dřevíče přes Úpici do Babičina údolí a přes Červený Kostelec zpět

   Pěchotní srub T-S 5 U Křížku nad Hronovem

  • Na kole kolem Kanady

   foto1673

  • Ze Zátoně ke Schwarzenberskému kanálu a zpět

   Studená Vltava ve Stožci

  • Šumava 2015

   ... a na Zlatý voči...

  • Z Rohatce do Bílých Karpat a zpět

   Sklípek na trati Štamfáty

  • Na kole kolem Kanady, release 2

   ...takhle leží kulturisti...

  • Z Malešova do Uhlířských Janovic a zpět

   Socha sv. Václava v Dobřeni

  • Brixen rel. 2016

   Další pohled na kostel v San Leonardu

  Cestou z Bližší Lhoty do Nové Pece
  š×v (original): 640×480
  velikost: 54 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 50
  Datum pořízení: 13.08.2005 18:46:52
   
  foto1651
  š×v (original): 640×480
  velikost: 79 kB
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/114
  Clona: f/4.0
  ISO: 160
  Datum pořízení: 06.07.2007 14:23:36
   
  Na cestě ze Zátoně na Boubín
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/4.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 14.09.2015 10:56:07
   
  Penzion v Milíkově
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 01.07.2014 15:42:18
   
  foto8006
  š×v (original): 358 × 480
  Fotoaparát: Sony Ericsson - K800i
  Expozice: 0/13
  Clona: f/2.8
  ISO: 80
  Datum pořízení: 30.09.2007 12:34:02
   
  Ohrobeckým údolím
  š×v (original): 1191 × 670
  Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
  Expozice: 1/500
  Clona: f/3.4
  ISO: 125
  Datum pořízení: 29.03.2014 15:23:29
   
  foto7968
  š×v (original): 639 × 480
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/45
  Clona: f/3.3
  ISO: 160
  Datum pořízení: 06.07.2007 12:08:17
   
  Hovor s maminkou
  š×v (original): 449 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 03.08.2015 16:43:40
   
  foto69
  Kašna se sochou sv. Anny v Novém Městě na Moravě
  š×v (original): 449 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 18.08.2017 16:26:44
   
  ...sluníčko svítí...
  š×v (original): 796 × 533
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 12.07.2011 11:59:15
   
  To mám dárečkůůů...
  š×v (original): 447 × 670
  Fotoaparát: SONY - DSC-WX220
  Expozice: 0/5
  Clona: f/3.5
  ISO: 100
  Datum pořízení: 05.07.2019 18:57:29
   
  foto1761
  š×v (original): 640×480
  velikost: 83 kB
  Fotoaparát: Sony Ericsson - K800i
  Expozice: 0/500
  Clona: f/2.8
  ISO: 100
  Datum pořízení: 25.02.2008 11:57:11
   
  Trasa "lízne" Dobřejovic
  š×v (original): 1191 × 670
  Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
  Expozice: 1/1250
  Clona: f/3.4
  ISO: 125
  Datum pořízení: 08.03.2015 15:02:00
   
  foto2831
  š×v (original): 799 × 535
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/1000
  Clona: f/16.0
  ISO: 1600
  Datum pořízení: 12.07.2012 11:51:19
   
  Tyto "ledopády" jsou k vidění od ristorante Valbione
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/500
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 30.01.2015 14:36:19
   
  Na odbočce do Žďárku
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 09.05.2015 14:22:27
   
  ...krásná panoramata...
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 14.06.2014 12:49:28
   
  foto2500
  š×v (original): ×
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/10.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 30.01.2012 12:16:21
   
  ...noooo, kde se vzal, tu se vzal...
  š×v (original): 639×480
  velikost: 29 kB
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 50
  Datum pořízení: 23.02.2007 15:31:55
   
  foto6620
  š×v (original): 960 × 540
   
  Umístění srubu Gizela na mapě
  Před ubytováním uděláme výlet
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 13.09.2015 13:58:40
   
  foto1749
  š×v (original): 640×480
  velikost: 121 kB
  Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
  Expozice: 0/6
  Clona: f/2.8
  ISO: 250
  Datum pořízení: 24.02.2008 20:20:17
   
  Panorama na cestě
  š×v (original): 2226 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Datum pořízení: 15.08.2018 10:26:45
   
  foto8951
  š×v (original): 1187 × 670
  Fotoaparát: HUAWEI - BLN-L21
  Expozice: 5000000/100000000
  Clona: f/2.2
  ISO: 400
  Datum pořízení: 14.09.2017 20:34:45
   
  ...že se to jmenuje Ruské kolo?
  š×v (original): 449 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/40
  Clona: f/4.2
  ISO: 200
  Datum pořízení: 26.05.2018 14:49:09
   
  foto2595
  š×v (original): 357 × 533
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 12.07.2011 15:59:19
   
  Pod vrcholem Homole
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 03.07.2015 10:03:00
   
  foto2907
  š×v (original): 796 × 533
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/1000
  Clona: f/16.0
  ISO: 1600
  Datum pořízení: 11.07.2012 12:27:22
   
  Rybníky mezi Dolními Bojanovicemi a Hodonínem
  š×v (original): 1437 × 670
  Datum pořízení: 30.09.2017 16:08:13
   
  Doplňování tekutin musí být
  š×v (original): 360×480
  velikost: 43 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/60
  Clona: f/2.8
  ISO: 200
  Datum pořízení: 09.06.2006 23:07:14
   
  Pěchotní srub T-S 5 U Křížku nad Hronovem
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 05.07.2018 16:53:21
   
  foto1673
  š×v (original): 640×480
  velikost: 105 kB
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/750
  Clona: f/3.3
  ISO: 50
  Datum pořízení: 07.07.2007 11:35:35
   
  Studená Vltava ve Stožci
  š×v (original): 359 × 536
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 17.09.2015 13:08:50
   
  ... a na Zlatý voči...
  š×v (original): 801 × 536
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 320
  Datum pořízení: 12.09.2015 12:32:24
   
  Sklípek na trati Štamfáty
  š×v (original): 448 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/5.6
  ISO: 200
  Datum pořízení: 29.09.2017 15:44:26
   
  ...takhle leží kulturisti...
  š×v (original): 800×536
  velikost: 222 kB
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/640
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 02.07.2008 12:09:59
   
  Socha sv. Václava v Dobřeni
  š×v (original): 447 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 03.07.2019 14:07:48
   
  Další pohled na kostel v San Leonardu
  š×v (original): 1191 × 670
  Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
  Expozice: 1/100
  Clona: f/5.3
  ISO: 125
  Datum pořízení: 26.01.2016 16:45:39
   
  Přihlášení
  Jméno

  Heslo  Nejste členem?
  Klikněte sem
  a zaregistrujte se.

  Zapomněli jste heslo?
  Pro zaslání nového
  Klikněte sem.