X Další díl komického seriálu Veselé Společnosti "Sejdeme se na kolech" má pokračování v roce 2011 na Kokořínsku. V rozpadajícím se, ale malebném kempu u obce Holany jsme se 12.července L.P. 2011 sjeli (myslím sjeli, ne sjeli) a v očekávání věcí příštích jsme první večer u vínka a různých lihovin diskutovali, jak se to letos povede. A povedlo se, to si pište...!
X Rekapitulace třech posledních lyžařských zájezdů Veselé Společnosti v obrazech. V roce 2010 Andalo, 2011 jsme se vydali do Val di Fiemme a v roce 2013 do Bormia.
X Život je změna a tak tento rok nejedeme do Kanady, ale do jiné ciziny, na Moravu. Přesněji na Pálavu k Novomlýnským nádržím. Ale popořadě. Už na konci loňského zájezdu na Českou Kanadu jsme si řekli, že uplatníme pravidlo, třikrát a dost. Zamáčkli jsme tedy slzu a vymysleli Pálavu. Ubytování v kempu Mars, kousek od Nových Mlýnů. A tak hurá do kraje vinic!
X Rok se sešel s rokem a my opět s Kanadou. Českou. Relax Camp Slunečnice byl opět na týden naším domovem, na louce u (malebného) rybníku, kousek od Ratmírova. Naše oblíbená šenkýřka Evička, usměvavé sluníčko byla na místě (za pípou) a čepovala jedno pivo za druhým. Všechno bylo stejné jako před třemi roky a stejně dobré a tak to má být.
Hned jak jsme přijeli, začalo se čepovat a slavit. Zuzanka totiž včera oslavila narozeniny a hned byl důvod k napití! Začaly se spřádat plány, jaké trasy, kolik kilometrů a probraly se desítky různých témat. Ani už nevím jaké, ale určitě byly strašně důležité.
X Rok s rokem se sešel a celá společnost za veselejší současnost si dala opět dostaveníčko v Kanadě (České) v Relax Campu Slunečnice. Sobota 28.6.2008 byl ten den, kdy jsme se postupně sjížděli (myslím sjížděli, ne sjížděli!) až jsme se sjeli (myslím sjeli, ne sjeli!) a večer to pěkně zapili. Ale postupně...
X Jak se střídalo jaro, léto, podzim, zima ani jsem nezaregistroval, že letos je to pětadvacet (fuj!) let, co jsem s velkým zadostiučiněním zamával gymnáziu, vyplázl jazyk na profesory (jestli jsem vztyčil prostředníček, nepamatuji se...) a cítil se strašně dospělým. Byl to sice omyl, dospělým nejsem ani teď, ale před těmi pětadvaceti lety jsem složil maturitu. Opravdu! Z mlhy zapomnění mne vyrušil email, který byl lakonicky nadepsán "... po 25 letech". Po přečtení moje vzpomínky na čtyři roky utrpení, smíchu, slz, šíleně bezstarostného a šťastného života vyplouvaly z hlubin mého unaveného člověka a já se začal s obavami těšit.
X A tak si Srnka řekla, že když chceme mejdan u ní, klidně ho udělá, ale něco za něco. Nebudeme se jen tak zbůhdarma opíjet, ale pěkně tematicky. Každá rodina si musí připravit nějaké hudebně pohybové představení na pobavení ostatních a hlavně hostitelky. Termín byl určen na sobotu 17.5.2008, pořadník vypracován. A jak to dopadlo...?
X Jako každý rok jsme vyrazili na sportovně-společensko-lyžařský zájezd. Opět do Itálie. Horské středisko Marilleva 900 bude na týden od 23.2. do 1.3. naším domovem.
X Stalo se tradicí, že na přelomu května a června naše společnost vyráží na vodu. Bylo tomu i tak v pozdním jaru léta páně 2007. Byla zvolena královská řeka - Vltava a termín 1.-3. června. A tak šup na to...
X Věhlasný Závod Míru se přestěhoval do Kanady! Do České. Tento rok bude Delší, Lepší a Vůbec. V termínu 30.6. - 7.7.2007 se závodníci vydali porvat s českokanadskými kopci. Training Camp byl rozbyt nedaleko Jindřichova Hradce u malebného Ratmírovského rybníku s malebným jménem "Relax camp Slunečnice". Letošní kolistické teamy: Holinský Jedlíci, Skuhra Panters, Yellow Kolars, Big Knob, Karáskovy Ryby, Smoldovo komando, Sriencovi jeleni, Helča Slivovice Team, Renata Star and His Boys a Novice Lucka and his girls. A tento rok čekalo na závodníky překvapení...!
X Jako každý rok naše Společnost vyrazila na hory. Stejně jako loni do Itálie. Ale nebylo to tak jednoduché. Ani ne týden před odjezdem nám cestovka New Dama oznámila, že (údajně) Italové zrušili (100% zaplacenou) rezervaci. Jak to bylo skutečně jsme se nedozvěděli a asi už nedozvíme. Nicméně po nějakém dohadování nám cestovka zařídila náhradní ubytování a přiznala slevu, protože jsme rázem měli na nejbližší sjezdovku 12 kilometrů. Nakonec, jak se ukázalo, všechno zlé je k něčemu dobré...


Vážení přátelé,

z pověření generálního ředitele přes vodní a přidružené sporty Dr. Smolíka Vám s nadšením oznamuji, že akce "Voda 2007" nabyla jasných a zřetelných kontur.


X Jako každý rok se konal 27.12. 2006 v bowlingárně Na Ovčíně turnaj naší Společnosti za lepší zítřek. Sešli jsme se skoro všichni a pěkně si to rozdali. V bowlingu. Byli jsme si zahrát už loni a jestli půjdeme příští rok, vznikne z toho pěkná tradice. Knobíci opět vše zařídili - dostávají jedno malé bezvýznamné plus...
X Na základě skvělých výsledků v loňském roce jsme se rozhodli opět pořádat Obnovený Závod Míru. Termín byl zvolen stejně jako vloni. Na začátek prázdnin, od 1.7 do 6.7. Začátek měl podobu bojovky. Na jihu Čech právě řádily záplavy a nevyhnuly se ani chatovému táboru místního Sokola, kde jsme měli být ubytováni. Nicméně jsme vyrazili téměř všichni, někteří pilníci byli na místě hodně brzy a zjistili, že si zapomněli vzít kánoe. Horké linky zapracovaly a tak někteří byli ještě včas varováni a tak buď vůbec nevyjeli a nebo se vrátili zpátky. Pilníci zůstali na místě, sokolíci je operativně ubytovali v místní sokolovně. Tento průzkumný tým podával průběžné zprávy a čekalo se, zda ráno bude moudřejší večera...
X 

Rok se sešel s rokem a pro velký úspěch loňské vodácké výpravy jsme si to zopakovali. Aby to nebylo úplně stejné, zkusili jsme zkombinovat vodní hrátky s výletem na bicyklech. Záměr se podařil i když bylo na mále. Počasí se letos zbláznilo a přemýšleli jsme, jestli si s sebou nemáme vzít spíš lyže a brusle.

Buď se někdo upřímně a vroucně modlil nebo položil pět v českejch na stůl, počasí se zázračně umoudřilo a nejen, že nemrzlo a nesněžilo, ale i slunce vysvitlo a mraky zbaběle zdrhly...

Účast sice byla slabší než loni (nemoci a různé jiné povinnosti), ale dostatečně silná na to, aby naše AHÓÓÓÓÓÓJ!!! bylo pořádně slyšet...


Kdo má svátek
X

22.10.2019

Sabina


Nositelka jména byla příslušnicí kmene Sabinů, sousedů Římanů. Ti jim v počátcích své historie unesli všechny jejich krásné dcery a ženy, a položili tak základ k úspěšnému rozvoji velkého Říma. Sabina je patronkou Říma, žen v domácnosti a dětí. V církevním kalendáři dnes nalézáme Marii Salome Galilejskou.

(zítra má svátek: Teodor)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 35
Nejnovější člen: alius2006
Tipovací soutěže
Cyklistické trasy

celkem tras: 164

Olomoucký kraj

trasy: 0

  Fotky
  • Do Jimramova a znovu do Poličky

   foto2985

  • Lágr v Borové u Poličky 2013

   Cestou na zámek

  • Odpolední hudební matineé

   foto1929

  • Z Brtníků do Šluknova, Rumburka, rozhlednu Dýmník a zpět

   Areál "golf-fotbalu" cestou z rouhledny Dymník

  • Na kolech kolem Suchdola - release 2006

   foto892

  • Kolem dokola Pálavy

   Někde na trati

  • Z Velkého Dřevíče do Babičina údolí a zpět

   Evangelický kostel v Rokytníku

  • Ze Spořilova k Cukráku, pak do Jíloviště a zpět

   foto7556

  • Weekend na koních, farma Hucul

   foto79

  • Český Ráj aneb jako v ráji

   Hele von nás fotí...

  • Jizerské hory 2015

   Jedeme z Horního Polubného

  • Kola, Karolina, Dolina a všechno dohromady - L.P. 2017

   ...hledáme pivovarskou hospodu Ve Skále

  • České Švýcarsko 2016

   Jana je ňáká rozcuchaná

  • Ze Stanu do Libice nad Doubravou přes Ranské polesí a zpět

   Skanzen Vysočina - hospoda na Vejminku

  • Na kole kolem Kanady, release 3

   ... měli nějaký defekt...

  • Blanský les na kole 2014

   ....a takové krásně opravené statky

  • České Švýcarsko 2016

   Jedeme vstříc...něčemu

  • Šumava 2015

   Vyčistíme, uvidíme...

  • Na kole v Holanech 2011

   Někde na trase.

  • Jizerské hory 2015

   Výstavba nové staré roubenky

  • Harry Atonika

   Harry už má zabaleno na cestu...

  • Ze Staré Olešky na vyhlídku Belveder a přes Janov zpět

   Na vyhlídce Belveder

  • Do Svratky

   foto2969

  • Broumovsko 2018

   ...z ovoce a nehořlavé pálenky

  • Ski Tour - Vrátna 2003, Slovensko

   foto267

  • Z Pastuchovic do Manětína a přes Rabštejn zpět

   foto3933

  • Serada di Folgaría po druhé - 2018

   Ten Kirka se nezdá...

  • Výlet na hrad Rýzmberk - jako pro trestance

   foto2797

  • Tajuplná Marilleva 2008

   ...ti na lítání nedám...!

  • Z Kostelce nad Černými lesy do Kouřimi a zpět

   Ve skanzenu v Kouřimi

  • Z Rokytna do Žďáru nad Sázavou Nového Města na Moravě a zpět

   Pohled přes Konventský rybník na letní prelaturu ve Žďáru nad Sázavou

  • Letní olympijské (a tak vůbec) hry - Afrika 2006

   foto821

  • Harry Atonika

   foto7890

  • Indy (Ichi) Jarbo

   foto8005

  • Novohradské hory, rel. 2013

   Luneta v kostele

  • Serada di Folgaría po druhé - 2018

   Na zdraví...! Nemají vlaječky :-(

  • Na kole kolem Kanady, release 3

   Po kroužku...

  • Z Němčiček vinicemi, vinicemi a zase vinicemi a potom zpět

   Ambasáda USA v republice Kraví hora

  foto2985
  š×v (original): 800 × 536
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 04.07.2013 12:41:09
   
  Cestou na zámek
  š×v (original): 359 × 536
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 30.06.2013 11:40:20
   
  foto1929
  š×v (original): 360×480
  velikost: 95 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/100
  Clona: f/4.0
  ISO: 50
  Datum pořízení: 17.05.2008 17:44:14
   
  Areál "golf-fotbalu" cestou z rouhledny Dymník
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 18.06.2017 13:52:47
   
  foto892
  š×v (original): 640×480
  velikost: 71 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/100
  Clona: f/2.8
  ISO: 200
  Datum pořízení: 02.07.2006 23:36:00
   
  Někde na trati
  š×v (original): 800×600
  velikost: 225 kB
  Fotoaparát: Canon - Canon DIGITAL IXUS 75
  Expozice: 0/50
  Clona: f/2.8
  ISO: 100
  Datum pořízení: 06.07.2010 11:10:31
   
  Evangelický kostel v Rokytníku
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/1600
  Clona: f/20.0
  Datum pořízení: 02.07.2018 10:26:18
   
  foto7556
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/2500
  Clona: f/13.0
  Datum pořízení: 18.06.2016 13:08:22
   
  foto79
  Hele von nás fotí...
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/3.8
  ISO: 200
  Datum pořízení: 19.09.2014 22:48:49
   
  Jedeme z Horního Polubného
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 360
  Datum pořízení: 01.08.2015 16:18:05
   
  ...hledáme pivovarskou hospodu Ve Skále
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 11.07.2017 12:45:02
   
  Jana je ňáká rozcuchaná
  š×v (original): 449 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/4.0
  ISO: 450
  Datum pořízení: 05.07.2016 20:38:37
   
  Skanzen Vysočina - hospoda na Vejminku
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 14.08.2018 16:38:29
   
  ... měli nějaký defekt...
  š×v (original): 896×600
  velikost: 302 kB
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/320
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 07.07.2009 11:53:03
   
  ....a takové krásně opravené statky
  š×v (original): 1002 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/320
  Clona: f/9.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 15.07.2014 11:08:28
   
  Jedeme vstříc...něčemu
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/9.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 07.07.2016 10:33:11
   
  Vyčistíme, uvidíme...
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 16.09.2015 14:15:45
   
  Někde na trase.
  š×v (original): 796 × 533
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/4.5
  ISO: 450
  Datum pořízení: 12.07.2011 12:57:38
   
  Výstavba nové staré roubenky
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/5.6
  ISO: 200
  Datum pořízení: 04.08.2015 13:39:43
   
  Harry už má zabaleno na cestu...
  š×v (original): 447 × 670
  Fotoaparát: Apple - iPhone 7
  Expozice: 0/2
  Clona: f/1.8
  ISO: 50
  Datum pořízení: 09.07.2017 17:03:04
   
  Na vyhlídce Belveder
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/5.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 05.07.2016 12:08:12
   
  foto2969
  š×v (original): 800 × 536
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 02.07.2013 14:07:25
   
  ...z ovoce a nehořlavé pálenky
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/40
  Clona: f/4.8
  ISO: 200
  Datum pořízení: 01.07.2018 19:36:08
   
  foto267
  foto3933
  š×v (original): 447 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 26.04.2014 12:44:14
   
  Ten Kirka se nezdá...
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 24.01.2018 14:39:32
   
  foto2797
  š×v (original): 357 × 533
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 08.07.2012 11:46:12
   
  ...ti na lítání nedám...!
  š×v (original): 360×480
  velikost: 73 kB
  Fotoaparát: Sony Ericsson - K800i
  Expozice: 0/1
  Clona: f/2.8
  ISO: 400
  Datum pořízení: 24.02.2008 20:31:58
   
  Ve skanzenu v Kouřimi
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 22.06.2014 14:15:16
   
  Pohled přes Konventský rybník na letní prelaturu ve Žďáru nad Sázavou
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 18.08.2017 14:13:26
   
  foto821
  š×v (original): 640×480
  velikost: 66 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 20/10
  Clona: f/4.5
  ISO: 200
  Datum pořízení: 16.02.2006 21:35:41
   
  foto7890
  š×v (original): 449 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/4.8
  ISO: 200
  Datum pořízení: 12.02.2017 13:08:10
   
  foto8005
  š×v (original): 360 × 480
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.0
  ISO: 50
  Datum pořízení: 22.09.2007 17:34:55
   
  Luneta v kostele
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/3.5
  ISO: 220
  Datum pořízení: 21.07.2013 13:22:25
   
  Na zdraví...! Nemají vlaječky :-(
  š×v (original): 1187 × 670
  Fotoaparát: HUAWEI - BLN-L21
  Expozice: 317200/100000000
  Clona: f/2.2
  ISO: 50
  Datum pořízení: 22.01.2018 15:29:40
   
  Po kroužku...
  š×v (original): 402×600
  velikost: 141 kB
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/3.5
  ISO: 200
  Datum pořízení: 09.07.2009 20:36:11
   
  Ambasáda USA v republice Kraví hora
  š×v (original): 447 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 26.09.2016 16:26:33
   
  Přihlášení
  Jméno

  Heslo  Nejste členem?
  Klikněte sem
  a zaregistrujte se.

  Zapomněli jste heslo?
  Pro zaslání nového
  Klikněte sem.