X Další díl komického seriálu Veselé Společnosti "Sejdeme se na kolech" má pokračování v roce 2011 na Kokořínsku. V rozpadajícím se, ale malebném kempu u obce Holany jsme se 12.července L.P. 2011 sjeli (myslím sjeli, ne sjeli) a v očekávání věcí příštích jsme první večer u vínka a různých lihovin diskutovali, jak se to letos povede. A povedlo se, to si pište...!
X Rekapitulace třech posledních lyžařských zájezdů Veselé Společnosti v obrazech. V roce 2010 Andalo, 2011 jsme se vydali do Val di Fiemme a v roce 2013 do Bormia.
X Život je změna a tak tento rok nejedeme do Kanady, ale do jiné ciziny, na Moravu. Přesněji na Pálavu k Novomlýnským nádržím. Ale popořadě. Už na konci loňského zájezdu na Českou Kanadu jsme si řekli, že uplatníme pravidlo, třikrát a dost. Zamáčkli jsme tedy slzu a vymysleli Pálavu. Ubytování v kempu Mars, kousek od Nových Mlýnů. A tak hurá do kraje vinic!
X Rok se sešel s rokem a my opět s Kanadou. Českou. Relax Camp Slunečnice byl opět na týden naším domovem, na louce u (malebného) rybníku, kousek od Ratmírova. Naše oblíbená šenkýřka Evička, usměvavé sluníčko byla na místě (za pípou) a čepovala jedno pivo za druhým. Všechno bylo stejné jako před třemi roky a stejně dobré a tak to má být.
Hned jak jsme přijeli, začalo se čepovat a slavit. Zuzanka totiž včera oslavila narozeniny a hned byl důvod k napití! Začaly se spřádat plány, jaké trasy, kolik kilometrů a probraly se desítky různých témat. Ani už nevím jaké, ale určitě byly strašně důležité.
X Rok s rokem se sešel a celá společnost za veselejší současnost si dala opět dostaveníčko v Kanadě (České) v Relax Campu Slunečnice. Sobota 28.6.2008 byl ten den, kdy jsme se postupně sjížděli (myslím sjížděli, ne sjížděli!) až jsme se sjeli (myslím sjeli, ne sjeli!) a večer to pěkně zapili. Ale postupně...
X Jak se střídalo jaro, léto, podzim, zima ani jsem nezaregistroval, že letos je to pětadvacet (fuj!) let, co jsem s velkým zadostiučiněním zamával gymnáziu, vyplázl jazyk na profesory (jestli jsem vztyčil prostředníček, nepamatuji se...) a cítil se strašně dospělým. Byl to sice omyl, dospělým nejsem ani teď, ale před těmi pětadvaceti lety jsem složil maturitu. Opravdu! Z mlhy zapomnění mne vyrušil email, který byl lakonicky nadepsán "... po 25 letech". Po přečtení moje vzpomínky na čtyři roky utrpení, smíchu, slz, šíleně bezstarostného a šťastného života vyplouvaly z hlubin mého unaveného člověka a já se začal s obavami těšit.
X A tak si Srnka řekla, že když chceme mejdan u ní, klidně ho udělá, ale něco za něco. Nebudeme se jen tak zbůhdarma opíjet, ale pěkně tematicky. Každá rodina si musí připravit nějaké hudebně pohybové představení na pobavení ostatních a hlavně hostitelky. Termín byl určen na sobotu 17.5.2008, pořadník vypracován. A jak to dopadlo...?
X Jako každý rok jsme vyrazili na sportovně-společensko-lyžařský zájezd. Opět do Itálie. Horské středisko Marilleva 900 bude na týden od 23.2. do 1.3. naším domovem.
X Stalo se tradicí, že na přelomu května a června naše společnost vyráží na vodu. Bylo tomu i tak v pozdním jaru léta páně 2007. Byla zvolena královská řeka - Vltava a termín 1.-3. června. A tak šup na to...
X Věhlasný Závod Míru se přestěhoval do Kanady! Do České. Tento rok bude Delší, Lepší a Vůbec. V termínu 30.6. - 7.7.2007 se závodníci vydali porvat s českokanadskými kopci. Training Camp byl rozbyt nedaleko Jindřichova Hradce u malebného Ratmírovského rybníku s malebným jménem "Relax camp Slunečnice". Letošní kolistické teamy: Holinský Jedlíci, Skuhra Panters, Yellow Kolars, Big Knob, Karáskovy Ryby, Smoldovo komando, Sriencovi jeleni, Helča Slivovice Team, Renata Star and His Boys a Novice Lucka and his girls. A tento rok čekalo na závodníky překvapení...!
X Jako každý rok naše Společnost vyrazila na hory. Stejně jako loni do Itálie. Ale nebylo to tak jednoduché. Ani ne týden před odjezdem nám cestovka New Dama oznámila, že (údajně) Italové zrušili (100% zaplacenou) rezervaci. Jak to bylo skutečně jsme se nedozvěděli a asi už nedozvíme. Nicméně po nějakém dohadování nám cestovka zařídila náhradní ubytování a přiznala slevu, protože jsme rázem měli na nejbližší sjezdovku 12 kilometrů. Nakonec, jak se ukázalo, všechno zlé je k něčemu dobré...


Vážení přátelé,

z pověření generálního ředitele přes vodní a přidružené sporty Dr. Smolíka Vám s nadšením oznamuji, že akce "Voda 2007" nabyla jasných a zřetelných kontur.


X Jako každý rok se konal 27.12. 2006 v bowlingárně Na Ovčíně turnaj naší Společnosti za lepší zítřek. Sešli jsme se skoro všichni a pěkně si to rozdali. V bowlingu. Byli jsme si zahrát už loni a jestli půjdeme příští rok, vznikne z toho pěkná tradice. Knobíci opět vše zařídili - dostávají jedno malé bezvýznamné plus...
X Na základě skvělých výsledků v loňském roce jsme se rozhodli opět pořádat Obnovený Závod Míru. Termín byl zvolen stejně jako vloni. Na začátek prázdnin, od 1.7 do 6.7. Začátek měl podobu bojovky. Na jihu Čech právě řádily záplavy a nevyhnuly se ani chatovému táboru místního Sokola, kde jsme měli být ubytováni. Nicméně jsme vyrazili téměř všichni, někteří pilníci byli na místě hodně brzy a zjistili, že si zapomněli vzít kánoe. Horké linky zapracovaly a tak někteří byli ještě včas varováni a tak buď vůbec nevyjeli a nebo se vrátili zpátky. Pilníci zůstali na místě, sokolíci je operativně ubytovali v místní sokolovně. Tento průzkumný tým podával průběžné zprávy a čekalo se, zda ráno bude moudřejší večera...
X 

Rok se sešel s rokem a pro velký úspěch loňské vodácké výpravy jsme si to zopakovali. Aby to nebylo úplně stejné, zkusili jsme zkombinovat vodní hrátky s výletem na bicyklech. Záměr se podařil i když bylo na mále. Počasí se letos zbláznilo a přemýšleli jsme, jestli si s sebou nemáme vzít spíš lyže a brusle.

Buď se někdo upřímně a vroucně modlil nebo položil pět v českejch na stůl, počasí se zázračně umoudřilo a nejen, že nemrzlo a nesněžilo, ale i slunce vysvitlo a mraky zbaběle zdrhly...

Účast sice byla slabší než loni (nemoci a různé jiné povinnosti), ale dostatečně silná na to, aby naše AHÓÓÓÓÓÓJ!!! bylo pořádně slyšet...


Kdo má svátek
X

18.8.2019

Helena


Svým původem se jedná o jméno řecké a v překladu znamená "pochodeň z hořícího rákosí". Jméno lze vyložit i jako "světlo v temnotách".

(zítra má svátek: Ludvík)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 35
Nejnovější člen: alius2006
Tipovací soutěže
Cyklistické trasy

celkem tras: 163

Olomoucký kraj

trasy: 0

  Fotky
  • Broumovsko 2018

   Hospoda U Božky - škoda, že je opět zavřeno.

  • Do Nových Hradů

   Přívoz z Horní Plané do Bližší Lhoty

  • Serada di Folgaría po druhé - 2018

   Bombardýno došlo...tak grapa...

  • Z Kvítkovic kolem Švelhánu a Střední hory

   Před Holašovicemi

  • Kolem dokola Pálavy

   Už se to vaří, už se to smaží...

  • Třídní sraz trochu jinak aneb branné cvičení v Krčáku

   Všichni jsou spokojení...

  • Z Rohatce do Bílých Karpat a zpět

   Volně stojící zvonice v Bílé věži, neboli campanilla, stojí ve Strážnici poblíž kostela sv. Martina

  • Z Brtníků přes Krásnou Lípu do Chřibské, Doubic a podél hranic zpět

   foto8150

  • Indy (Ichi) Jarbo

   foto8023

  • Vezza d'Oglio aneb lýžníci v roce 2015

   Ve čtvrtek v pizzerii byla pizza...

  • Voda a kola na Sázavě 2006

   foto874

  • Indy (Ichi) Jarbo

   foto7948

  • Z Vojkova do Votic a přes Heřmaničky zpět

   Díváme se z rozhledny Václavka, která je ve věži kostela sv. Václava

  • Z Kletečné do Červené Řečice, Želivy a zpět

   Panorama před Kojčicemi

  • Orlické hory křížem krážem 2015

   Zřícenina hradu Potštejn...

  • Indy (Ichi) Jarbo

   foto7904

  • Jizerské hory 2015

   Zaparkovali jsme u hospody na Smědavě

  • Lyžovačka v Rudolfově

   foto103

  • Z Kladské na vrchol Lesný (982 m.n.m.) a přes Prameny zpět

   foto3207

  • V hlubokých lesích Českého lesa 2016

   Příprava na cestu do terénu

  • České Švýcarsko 2016

   Základy baráků koncentráku

  • Harry Atonika

   foto8028

  • Z Rokytna do Sněžné, Krátké, Kadova a přes Medlov zpět

   Rybníček ve Studnicích

  • Labské pískovce 2018

   ...skály,...

  • Šumava 2015

   Stylová putyka v Kubově Huti - čepují zde výbornou Plzeň

  • Vinobraní v Němčičkách 2016

   foto7499

  • Tabula Rasa Cup 2007

   Taky docela dobrá hospoda

  • Z Brtníků do Šluknova a 2× do Německa a zpět

   V Německu před Hintermermsdorfem

  • Serada di Folgaría po druhé - 2018

   V oblíbené hospodě Stella d'Italia

  • Zkouška

   foto2496

  • Šluknovsko 2017

   Vystoupaly jsme do vsi Zahrady

  • Vltava 2007

   foto1698

  • Sraz gymplu Budějovická po 20 letech

   foto138

  • Na kolech kolem Suchdola nad Lužnicí

   foto624

  • Novohradské hory, rel. 2013

   ...a přečíst si něco kudy jezdíme taky

  • Tabula Rasa Cup 2007

   Není jisté, zda se jedná o matku s dcerou a nebo dvě sestry...

  • Na kolech kolem Suchdola - release 2006

   foto956

  • Z Holan do Doksů a k Máchovu jezeru

   Dům vrostlý do skály (nebo skála do domu?) v Zahrádkách

  • 3x Sci di Italia

   foto2486

  • Vltava 2007

   foto1684

  Hospoda U Božky - škoda, že je opět zavřeno.
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 06.07.2018 10:43:44
   
  Přívoz z Horní Plané do Bližší Lhoty
  š×v (original): 640×480
  velikost: 69 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/200
  Clona: f/5.6
  ISO: 50
  Datum pořízení: 13.08.2005 18:19:13
   
  Bombardýno došlo...tak grapa...
  š×v (original): 1187 × 670
  Fotoaparát: HUAWEI - BLN-L21
  Expozice: 188000/100000000
  Clona: f/2.2
  ISO: 50
  Datum pořízení: 22.01.2018 13:27:41
   
  Před Holašovicemi
  š×v (original): 448 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 16.07.2014 13:00:23
   
  Už se to vaří, už se to smaží...
  š×v (original): 450×600
  velikost: 141 kB
  Fotoaparát: OLYMPUS IMAGING CORP. - u750,S750
  Expozice: 0/32
  Clona: f/4.4
  ISO: 80
  Datum pořízení: 05.07.2010 17:17:55
   
  Všichni jsou spokojení...
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/3.5
  ISO: 200
  Datum pořízení: 09.10.2015 19:39:19
   
  Volně stojící zvonice v Bílé věži, neboli campanilla, stojí ve Strážnici poblíž kostela sv. Martina
  š×v (original): 448 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 29.09.2017 16:09:59
   
  foto8150
  š×v (original): 998 × 668
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/4.0
  ISO: 200
  Datum pořízení: 16.06.2017 17:11:32
   
  foto8023
  š×v (original): 640 × 479
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/45
  Clona: f/3.3
  ISO: 160
  Datum pořízení: 13.03.2008 19:52:59
   
  Ve čtvrtek v pizzerii byla pizza...
  š×v (original): 1191 × 670
  Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
  Expozice: 1/15
  Clona: f/3.4
  ISO: 500
  Datum pořízení: 29.01.2015 19:45:56
   
  foto874
  š×v (original): 640×480
  velikost: 91 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/320
  Clona: f/5.6
  ISO: 50
  Datum pořízení: 11.06.2006 11:39:01
   
  foto7948
  š×v (original): 640 × 480
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/45
  Clona: f/3.3
  ISO: 160
  Datum pořízení: 02.06.2007 08:49:37
   
  Díváme se z rozhledny Václavka, která je ve věži kostela sv. Václava
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 08.05.2017 11:19:16
   
  Panorama před Kojčicemi
  š×v (original): 1900 × 670
  Datum pořízení: 26.09.2015 10:57:28
   
  Zřícenina hradu Potštejn...
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/14.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 28.06.2015 10:37:38
   
  foto7904
  š×v (original): 640 × 480
  Fotoaparát: KYOCERA - Finecam M410R
  Expozice: 1/250
  Clona: f/3.2
  ISO: 100
  Datum pořízení: 03.05.2007 14:10:58
   
  Zaparkovali jsme u hospody na Smědavě
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/250
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 02.08.2015 14:22:26
   
  foto103
  foto3207
  š×v (original): 800 × 450
  Fotoaparát: NIKON - COOLPIX S9500
  Expozice: 1/1250
  Clona: f/3.4
  ISO: 125
  Datum pořízení: 01.06.2014 10:41:50
   
  Příprava na cestu do terénu
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/160
  Clona: f/6.3
  ISO: 100
  Datum pořízení: 14.08.2016 10:21:56
   
  Základy baráků koncentráku
  š×v (original): 893 × 670
  Fotoaparát: Canon - Canon PowerShot SX510 HS
  Expozice: 0/8
  Clona: f/4.0
  ISO: 160
  Datum pořízení: 06.07.2016 13:58:15
   
  foto8028
  š×v (original): 503 × 670
  Fotoaparát: Apple - iPhone 7
  Expozice: 0/1
  Clona: f/1.8
  ISO: 80
  Datum pořízení: 08.03.2017 22:50:45
   
  Rybníček ve Studnicích
  š×v (original): 1717 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Datum pořízení: 17.08.2017 15:02:43
   
  ...skály,...
  š×v (original): 449 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/60
  Clona: f/4.0
  ISO: 450
  Datum pořízení: 27.05.2018 12:20:32
   
  Stylová putyka v Kubově Huti - čepují zde výbornou Plzeň
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/125
  Clona: f/5.6
  ISO: 110
  Datum pořízení: 14.09.2015 12:49:26
   
  foto7499
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/500
  Clona: f/5.6
  ISO: 200
  Datum pořízení: 28.09.2016 15:18:37
   
  Taky docela dobrá hospoda
  š×v (original): 640×480
  velikost: 71 kB
  Fotoaparát: KONICA MINOLTA - DiMAGE X60
  Expozice: 1/350
  Clona: f/3.3
  ISO: 50
  Datum pořízení: 19.02.2007 17:27:21
   
  V Německu před Hintermermsdorfem
  š×v (original): 3000 × 576
  Datum pořízení: 17.06.2017 17:09:32
   
  V oblíbené hospodě Stella d'Italia
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/9.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 23.01.2018 14:17:15
   
  foto2496
  š×v (original): ×
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/10.0
  ISO: 200
  Datum pořízení: 29.01.2012 12:23:57
   
  Vystoupaly jsme do vsi Zahrady
  š×v (original): 446 × 667
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/8.0
  ISO: 100
  Datum pořízení: 15.06.2017 14:54:29
   
  foto1698
  š×v (original): 640×480
  velikost: 130 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/320
  Clona: f/5.6
  ISO: 50
  Datum pořízení: 02.06.2007 11:39:28
   
  foto138
  foto624
  š×v (original): 640×480
  velikost: 101 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/320
  Clona: f/5.6
  ISO: 50
  Datum pořízení: 03.07.2005 15:02:53
   
  ...a přečíst si něco kudy jezdíme taky
  š×v (original): 1001 × 670
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 18.07.2013 16:49:59
   
  Není jisté, zda se jedná o matku s dcerou a nebo dvě sestry...
  š×v (original): 640×480
  velikost: 88 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/800
  Clona: f/4.0
  ISO: 50
  Datum pořízení: 20.02.2007 17:30:17
   
  foto956
  š×v (original): 640×480
  velikost: 93 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/100
  Clona: f/4.0
  ISO: 50
  Datum pořízení: 05.07.2006 16:10:25
   
  Dům vrostlý do skály (nebo skála do domu?) v Zahrádkách
  š×v (original): 796 × 533
  Fotoaparát: NIKON CORPORATION - NIKON D60
  Expozice: 1/200
  Clona: f/7.1
  ISO: 100
  Datum pořízení: 14.07.2011 15:44:40
   
  foto2486
  š×v (original): 800 × 533
  Fotoaparát: SONY - DSC-HX100V
  Expozice: 0/64
  Clona: f/5.6
  ISO: 100
  Datum pořízení: 03.02.2012 15:52:41
   
  foto1684
  š×v (original): 640×480
  velikost: 137 kB
  Fotoaparát: Konica Minolta Camera, Inc. - DiMAGE Z2
  Expozice: 1/60
  Clona: f/3.5
  ISO: 50
  Datum pořízení: 01.06.2007 20:16:30
   
  Přihlášení
  Jméno

  Heslo  Nejste členem?
  Klikněte sem
  a zaregistrujte se.

  Zapomněli jste heslo?
  Pro zaslání nového
  Klikněte sem.